کنعانی: جنایت‌های صهیونیست‌ها با همکاری آمریکا و غرب انجام می‌شود

ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن استمرار جنایت‌های رژیم صهیونسیتی علیه مردم غزه با حمایت آمریکا گفت: رژیم صهیونسیتی با موشک و دیگر سلاح‌ها در حال حمله به بیمارستان‌ها است.

کنعانی: جنایت‌های صهیونیست‌ها با همکاری آمریکا و غرب انجام می‌شود

ناصر کنعانی با بیان این که رژیم صهیونسیتی بیمارستان‌ها در غزه تحت محاصره و بمباران قرار داده است، گفت: رژیم افسار گسیخته صهیونیستی این جنایت‌ها را با همکاری آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی از جمله انگلیس، آلمان، فرانسه و... انجام می‌دهد و این کشورها باید در برابر این جنایت‌ها پاسخگو باشند.

وی که در این نشست تصاویری از حمله‌های انجام شده از سوی رژیم صهیونسیتی به بیمارستان‌ها در غزه در دست داشت، گفت: امیدواریم که کشورهاییکه مانع توقف جنگ و جنایت‌های رژیم صهیونسیتی در غزه شده‌اند هر چه زودتر اجازه بدهند که شورای امنیت سازمان ملل متحد به وظیفه خود جهت استقرار صلح عمل کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این نشست در پاسخ به سوالی تاکید کرد: در ارتباط با موضوع کمک‌رسانی به مردم غزه رایزنی‌های متعددی با کشورهای اسلامی از جمله مصر داشته‌ایم .
وی گفت: در این ارتباط سه دور گفت‌وگوی تلفنی بین وزیران امور خارجه ایران و مصر انجام شده است.

کنعانی همچنین با اشاره به دیدار روسای جمهور ایران و مصر در ریاض گفت: یکی از محورهای اصلی رایزنی در این نشست موضوع کمک‌رسانی به مردم غزه و بازگشایی گذرگاه رفح بود.

وی با تشریح فعالیت‌های دیپلماتیک ایران در ارتباط با پیگیری تحولات اراضی اشغالی وجنایت علیه مردم غزه و فلسطین گفت: در حوزه مردمی نیز اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به نامه اخیر تعدادی از هنرمندان کشورمان به دبیرکل کل سازمان ملل متحد در ارتباط با تحولات غزه و تاکید آنها مبنی بر اینکه دبیرکل سازمان ملل به وظیفه خود برای پایان دادن جنگ عمل کند، گفت: از این اقدام هنرمندان کشورمان تشکر و قدردانی می‌کنیم.

کنعانی گفت: ما در این مدت تلاش کردیم که هزینه‌های اخلاقی حمایت از رژیم صهیونیستی را برای دولت‌هایی که برخلاف خواست افکار عمومی کشورشان، از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند، افزایش دهیم.

311311

منبع: khabaronline-1836337

ارسال نظر