کامرون، در اولین سفرش به عنوان وزیر خارجه انگلیس به کی‌یف رفت

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه جدید انگلیس در اولین سفر کاری خود به خارج از کشور، برای نشان دادن تداوم حمایت‌ها از اوکراین، به کی‌یف سفر کرده و با رییس جمهور این کشور که در جنگ با روسیه است، دیدار کرد.

کامرون، در اولین سفرش به عنوان وزیر خارجه انگلیس به کی‌یف رفت

«دیوید کامرون» وزیر امور خارجه انگلیس در سفر به کی‌یف با «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین دیدار کرد که اولین سفر کاری او به خارج از کشور از زمان منصوب شدنش به سمت وزارت امور خارجه محسوب می‌شود.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر نوشت: کامرون در ویدیویی که دفتر زلنسکی آن را منتشر کرده گفت که با این سفر می‌خواست بر حمایت لندن از اوکراین تاکید کند.

زلنسکی نیز گفت که قدردان این اقدام است که در میان بحران غرب آسیا در پی جنگ غزه و نگرانی‌ها درباره کاسته شدن از توجه بین‌المللی به جنگ اوکراین انجام شد. ۲۱ ماه از آغاز جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۱ می‌گذرد.

زلنسکی در این باره گفت: «جهان چندان روی وضعیت میدان در اوکراین متمرکز نیست و این شکافی که در تمرکزها ایجاد شده، کمک‌کننده نیست.»

کامرون که کشورش در جنگ روسیه علیه اوکراین از متحدان نزدیک کی‌یف بوده است، گفت: «آنچه با حضورم در اینجا می‌خواهم بگویم این است که ما به حمایت معنوی، حمایت دیپلماتیک و مهم‌تر از همه، حمایت نظامی مورد نیازتان نه‌تنها در سال جاری و سال بعد، بلکه تا هر مدتی که طول بکشد، ادامه می‌دهیم.»

وزیر امور خارجه جدید انگلیس گفت که لندن با متحدانش همکاری خواهد کرد تا «اطمینان بیابد توجه‌ها معطوف به اوکراین است.»

310310

منبع: khabaronline-1837594

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار