تلفات ارتش رژیم صهیونیستی به چند نفر رسید؟

مهر نوشت: از آغاز نبرد طوفان الاقصی در غزه تاکنون ۳۷۲ نظامی رژیم صهیونیستی کشته شدند.

تلفات ارتش رژیم صهیونیستی به چند نفر رسید؟

به نقل از الجزیره، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از آغاز نبرد طوفان الاقصی در غزه تاکنون ۳۷۲ نظامی این رژیم کشته شدند و به خانواده‌های آن‌ها اطلاع‌رسانی شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شده است که عملیات در داخل بیمارستان شفا که یک مجتمع درمانی بزرگ است، به طور دقیق و آرام ادامه دارد.

همزمان در جنایت تازه اشغالگران اسرائیلی در اردوگاه جبالیا، یک محله مسکونی کامل بمباران شد و ده‌ها نفر به شهادت رسیده و یا زخمی شدند.

همچنین هواپیماهای صهیونیستی منزلی را در شهرک قراره در شرق خان یونس بمباران کردند که طی آن دست کم ۷ فلسطینی به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، گردان‌های قسام (شاخه نظامی حماس) در بیانیه‌ای امروز پنجشنبه مسئولیت عملیات ایست بازرسی النفق را برعهده گرفت.

در بیانیه صادره از سوی گردان‌های قسام در این خصوص آمده است: گردان‌های قسام مسئولیت عملیات تیراندازی امروز در ایست بازرسی اسرائیلی النفق در نزدیکی بیت لحم را بر عهده گرفت.

بیانیه مذکور در این خصوص اضافه کرد: شماری از مبارزان این گردان‌ها در پاسخ به کشتار غیرنظامیان فلسطینی در غزه؛ نظامیان اسرائیلی را در ایست بازرسی نفق در نزدیکی بیت لحم مورد حمله قرار داده و شماری از آنها را کشته یا مجروح کردند.

این در حالیست که ارتش رژیم صهیونیستی ساعاتی پیش اعلام کرد که ۸ اسرائیلی از جمله ۶ نیروی امنیتی در عملیات تیراندازی به مقر ایست بازرسی «النفق» متعلق به نظامیان رژیم صهیونیستی در جنوب قدس اشغالی زخمی شدند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی ضمن اعلام این خبر افزود که حال یکی از مجروحان وخیم و از او قطع امید شده است.

صهیونیست‌ها مدعی شدند که مجریان این عملیات را به شهادت رسانده اند.

خبرنگار الجزیره هم گزارش داد که ۳ فلسطینی در مقر ایست بازرسی النفق در حد فاصل قدس اشغالی و بیت لحم به شهادت رسیدند.

این خبر در حالی است که شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مجریان این عملیات ۳ بوده‌اند.

از طرف دیگر، سازمان ملل متحد امروز پنجشنبه اعلام کرد که به دلیل کمبود سوخت کلیه ارتباطات با غزه بار دیگر به طور کامل قطع شده است.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، رئیس آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل متحد «آنروا» روز پنجشنبه این موضوع را در جریان یک نشست خبری در ژنو اعلام کرد.

«فیلیپ لازارینی» در این کنفرانس خبری پس از اطلاع رسانی شفاهی به کشورهای عضو سازمان ملل در خصوص شرایط جاری در این بخش محاصره شده از سرزمین‌های اشغالی فلسطین، گفت: غزه بار دیگر از قطعی کامل ارتباطات رنج می‌برد و دلیلش هم این است که سوخت وجود ندارد.

این در حالیست که در روزهای گذشته نیز اینترنت و خطوط تلفن در بخش‌هایی از نوار غزه بار دیگر قطع شد.

منابع خبری از نوار غزه گزارش داده بودند که رژیم صهیونیستی بار دیگر خطوط اینترنت و تلفن در بخش‌هایی از نوار غزه به ویژه در شمال آن را قطع کرده است.

پیش از این، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرده بود که تل آویو با قطع راه‌های ارتباطی و خطوط اینترنت در غزه تلاش می‌کند جنایات و فجایع دسته جمعی خود را در این منطقه پنهان کند.

در همین راستا عفو بین الملل نیز خواهان وصل مجدد شبکه‌های اینترنتی در نوار غزه و راه‌های ارتباطی در این منطقه به صورت فوری شد تا گروه‌های امدادرسان بتوانند به وظایف خود عمل کنند.

سندیکای خبرنگاری فلسطین نیز هشدار داده بود که رژیم صهیونیستی با قطع اینترنت و راه‌های ارتباطی به دنبال ارتکاب کشتارهای بیشتر در نوار غزه است.

310310

منبع: khabaronline-1837766

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار