سرایاالقدس: هرگونه نقض آتش بس با پاسخ مناسب مواجه خواهد شد

ایرنا نوشت: گردان‌های سرایاالقدس اعلام کرد که ما به توافق آتش‌بس پایبند هستیم اما هرگونه نقض توافق با پاسخ مناسب مواجه خواهد شد.

سرایاالقدس: هرگونه نقض آتش بس با پاسخ مناسب مواجه خواهد شد

به گزارش المیادین، ابوحمزه، سخنگوی نظامی سرایاالقدس در اظهاراتی گفت که در طول ۴۸ روز مقاومت فلسطین شهرها ومناطق صهیونیست‌نشین را با صدها راکت و خمپاره هدف قرار داد.

وی تاکید کرد که مقاومت لبنان ضربات مهلکی به دشمن زد و اتفاقات آینده بزرگ‌تر خواهد بود.

ابوحمزه افزود: در عراق پایگاه‌های آمریکایی مورد هدف قرار گرفتند و یمنی ها نیز دریای سرخ را به آغوش عربی باز گرداند .یمنی‌ها به به دشمن گفتند که حق تصرف قانونی در دریای سرخ برای ما بوده و برای شما نبوده ونخواهد بود.

وی در بخش دیگری خاطرنشان کرد: کرانه باختری بخش جدایی‌ناپذیر نبرد دفاع از شرف عربی و اسلامی بوده و خواهد بود.

سخنگوی سرایاالقدس همچنین گفت: توقف عملیات نظامی در مدت آتش‌بس انسانی را تا زمان پایبندی دشمن اعلام می‌کنیم و هرگونه نقض توافق با پاسخ مناسب مواجه خواهد شد.

پیش از این اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در اظهاراتی گفت که که ملت بزرگ فلسطین با استقامت ‌و پایداری حماسه آفرید و مبارزان ما به دشمن ضربه زدند.

وی تاکید کرد: با عزت و افتخار توانستیم با دشمن مقابله کنیم و اراده آن را بشکنیم و طرح‌هایش را با شکست مواجه کنیم.

هنیه خاطرنشان کرد که شهدا بهای آزادی و استقلال هستند.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: دشمن شرط بسته بود که اسرایش را با سلاح، قتل ونسل‌کشی بازگرداند. اکنون دشمن شروط مقاومت را پذیرفت اراده ملت شجاع ما منجر به آتش بس شد.

هنیه در بخش دیگری تاکید کرد: تحت نظارت برادرانمان در قطر و مصر وارد مذاکرات سختی شدیم و آن را با مسئولیت‌پذیری و توازن اداره کردیم. تاکید می کنیم که تا زمان پایبندی دشمن به اجرای توافق پایبند هستیم. از قطر ومصر تقدیر و تشکر می‌کنیم و بر ضرورت تداوم تلاش‌های بین‌المللی برای برآورده کردن حقوق ملت فلسطین تاکید می‌کنیم.

اسماعیل هنیه با تاکید بر وحدت ملت فلسطین از موضع عربی و اسلامی در عدم دخالت در سرنوشت غزه تقدیر کرد.

وی گفت که ملت فلسطین وارد نبرد آزادی در غزه، قدس اشغالی و تمام مناطق فلسطینی شده است.

هنیه همچنین از مقاومت لبنان، یمن و عراق تقدیر و تشکر کرد.

آتش‌بس چهار روزه بین رژیم صهیونیستی و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه از ساعت ۷ صبح امروز جمعه (به وقت محلی) آغاز شد.

این آتش بس قرار بود روز پنج‌شنبه ساعت ۱۰ به وقت محلی در غزه اجرایی شود که به دلیل آنچه مسائل فنی و لجستیک عنوان شده با یک روز تاخیر از امروز جمعه در غزه اجرایی شد.

مقاومت فلسطین، در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغالگری و تجاوز رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و دیگر مناطق سرزمین های اشغالی، در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) گذشته عملیات طوفان الاقصی را علیه این رژیم آغاز کرد. رژیم صهیونیستی مطابق معمول با قتل عام غیرنظامیان و بمباران مناطق مسکونی به عملیات رزمندگان مقاومت پاسخ داد. این رژیم در نهایت، شکست در عملیات خود برای آزادسازی اسرایش را پذیرفت و تسلیم مقاومت شد.

311311

منبع: khabaronline-1840675

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار