طالبان سازمان ملل را متهم کرد

ایرنا نوشت: رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر مدعی شد سازمان ملل در واگذاری کرسی افغانستان به طالبان، بی‌طرفی‌ خود را حفظ نکرده است.

طالبان سازمان ملل را متهم کرد

سهیل شاهین رییس دفتر سیاسی طالبان در گفت‌وگو با تلویزیون افغانستان گفت: هم اکنون از این کرسی بر خلاف مصالح حکومت افغانستان استفاده می‌شود.

وی افزود: سازمان ملل یک سازمان بزرگ است که همواره از قانون و قانون‌مندی و حقوق بشر دم می زند و ادعای بی‌طرفی می‌کند ولی در این زمینه بی‌طرف نیست.

سهیل شاهین گفت: برای به رسمیت شناخته شدن حکومت طالبان باید نخست به خواست‌های مشروع مردم افغانستان توجه شود.

رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر خاطرنشان کرد: خواسته مردم را هم باید در نظر بگیریم و نه تنها خواست خارجی‌ها را، ولی در هر صورت مطالبات مردم را باید بپذیریم.

وی تاکید کرد نشست‌هایی که طی دو سال اخیر در مورد افغانستان بدون حضور نماینده طالبان برگزار شده، هیچ نتیجه‌ای برای افغانستان نداشته و در آینده نیز نخواهد داشت.

شاهین، موجودیت دفتر سیاسی طالبان در قطر را دروازه اتصال سیاسی حکومت طالبان با جهان عنوان و تاکید کرد ۱۳ سفارت‌خانه‌ قطر برای افغانستان فعالیت می کنند.

سهیل شاهین در گفت‌وگو با تلویزیون افغانستان بار دیگر از عهدشکنی آمریکا انتقاد کرد. وی گفت ایالات متحده در خصوص توافق هایی که با طالبان در دوحه متعهد شده بود، حتی به یک مورد هم عمل نکرده است.

شاهین ابراز امیدواری کرد دیدگاه‌ کشورهای جهان نسبت به حکومت طالبان در مقایسه با دو سال قبل تغییر کرده باشد و تاکید کرد امیدهای زیادی برای به رسمت شناخته شدن طالبان وجود دارد.

311311

منبع: khabaronline-1841198

ارسال نظر