امیرعبداللهیان: رسیدن به صلح پایدار بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان دست یافتنی است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت :رسیدن به صلح پایدار بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان در ماه‌های آغازین سال جدید میلادی دست یافتنی است.

امیرعبداللهیان: رسیدن به صلح پایدار بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان دست یافتنی است

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیر عبداللهیان در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه ارمنستان ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایروان گفت : صلح، ثبات و امنیت ارمنستان همان چیزی است که ایران می‌خواهد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت :در گفت‌وگوها با همتای ارمنستان کاملا درک کردیم ارمنستان برای رسیدن به صلح پایدار جدی است

وی تاکید کرد :شب گذشته در گفت‌وگوی تلفنی با همتای آذربایجانی به این نکته رسیدم که اظهارات وی نیز ناظر بر تداوم تلاش‌ها برای رسیدن به صلح پایدار با ارمنستان است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد :فکر می‌کنم رسیدن به یک صلح پایدار در ماه‌های آغازین سال جدید میلادی دست یافتنی است و خوشبین هستیم با رویکرد مثبتی که در منطقه و بین دو کشور ارمنستان و آذربایجان وجود دارد و بدون مداخله و تحریکات خارجی و با نوعی ضمانت منطقه‌ای که ایران،ترکیه و روسیه می‌توانند نقش ضامن را در ایجاد صلح ایفا کنند می‌توانیم با نگاه خوشبینانه و واقع بینانه به تحقق صلح پایدار در قفقاز جنوبی بین ارمنستان و آذربایجان امیدوار باشیم.

310310

منبع: khabaronline-1853689

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار