نخستین واکنش «پوتین» به حمله اوکراین به بلگورود

مهر نوشت: سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز اعلام کرد: به دستور پوتین، تیمی از وزارت بهداشت برای کمک به قربانیان به شهر بلگورود روسیه اعزام شدند.

نخستین واکنش «پوتین» به حمله اوکراین به بلگورود

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز شنبه در سخنانی اعلام کرد: ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه از حمله اوکراین به شهر بلگورود مطلع شد. به دستور پوتین (رییس جمهور روسیه)، تیمی از وزارت بهداشت برای کمک به قربانیان به شهر بلگورود روسیه اعزام شدند.

در بیانیه صادره از سوی سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه آمده است که تیم مذکور به سرپرستی موراشکو (میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه) و همچنین گروهی از کارکنان وزارت حوادث غیرمترقبه به این منطقه رفته اند.

«ویاچسلاو گلادکوف» (Vyacheslav Gladkov) فرماندار منطقه بلگورود ساعاتی پیش با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای اوکراین مرکز بلگورود (Belgorod) را گلوله باران کردند. بر اساس اطلاعات اولیه، ۲ کودک کشته و زخمی شدند و یک منطقه مسکونی نیز آسیب دیده است.

«ویاچسلاو گلادکوف» در این بیانیه اضافه کرد: ارتش اوکراین مرکز بلگورود را گلوله باران کرد. با حمله کی یف به یک منطقه مسکونی، بر اساس اطلاعات اولیه در نتیجه این حمله ۲ کودک کشته و چند تن دیگر زخمی شدند. آژیر هشدار موشکی در بلگورود فعال شد و از ساکنان خواسته شده است تا با وجود خطر همچنان پناه بگیرند. تصاویری از مرکز بلگورود، حمله اوکراین حمله به این منطقه را نشان می‌دهد.

سرویس های اضطراری اما سپس به اسپوتنیک اعلام کردند: بر اساس اطلاعات به روز شده، ۱۲ بزرگسال و ۲ کودک در بلگورود جان باختند و ۱۰۸ نفر دیگر از جمله ۱۵ کودک مجروح شدند.

فیلم‌های زیر در کانال تلگرامی خبرگزاری اسپوتنیک در این باره منتشر شده اند.

310310

منبع: khabaronline-1854765

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار