نتانیاهو: ما «اپیدمی درز اطلاعات» داریم!

ایسنا نوشت: بنیامین نتانیاهو گفت کابینه‌اش از «اپیدمی افشاگری‌ها و درز اطلاغات» رنج می‌برد و او نمی‌تواند به این شکل ادامه دهد. همچنین نتانیاهو به یک مقام امنیتی دستور داد تا لایحه «کشف دروغ» را در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) ترویج کند.

نتانیاهو: ما «اپیدمی درز اطلاعات» داریم!

این سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه هفتگی کابینه وی بیان شد.

طبق گزارش کانال ۱۲ عبری، نتانیاهو گفت: ما یک «اپیدمی درز اطلاعات» داریم و من آمادگی ادامه این روند را ندارم، این یک پدیده غیرقابل تحمل است و من هیچ دولتی در جهان نمی‌شناسم که در آن این اتفاق بیفتد.

به گفته همین منبع، نتانیاهو به تزاخی هانگبی، رئیس شورای امنیت داخلی دستور داد تا لایحه «کشف دروغ» را ترویج کند که بر اساس آن همه وزرایی که در جلسات کابینه و مذاکرات امنیتی شرکت می‌کنند باید آزمایش دوره‌ای «دروغ سنج» را انجام دهند.

هفته گذشته، گزارش‌های جلسه «کابینه» به بیرون درز پیدا کرد که شاهد حمله چهار وزیر دولت نتانیاهو به هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی پس از اعلام قصدش برای تشکیل تیم تحقیقاتی به منظور کشف ناکامی‌های منجر به حمله ۷ اکتبر گذشته بود که در آن جنبش مقاومت فلسطینی حماس به ده‌ها شهرک و پایگاه نظامی اسرائیل در اطراف نوار غزه حمله کرد.

نوامبر گذشته، سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل (کان) گزارش داد: «طبق پیش‌نویس قانونی که دفتر نخست‌وزیر در حال حاضر در حال تهیه آن است، شرکت‌کنندگان در جلسات کابینه برای انجام آزمایش دروغ‌سنجی احضار خواهند شد تا از نشت مسائل امنیتی که در جلسات بحث می‌شود، جلوگیری شود.

این رسانه عبری افزود: «نخست وزیر دستور داد که آژانس امنیت عمومی (شین بت) مسؤول انجام آزمایش‌های دروغ سنجی برای وزرا باشد، اما شین بت «شروط خود را در مورد انجام این کار» اعلام کرد.

این رسانه به نقل از امنیت عمومی گزارش داد: «اگرچه پرسنل شین بت نیز معتقدند که باید اقداماتی برای جلوگیری از درز اطلاعات جلسات کابینه اتخاذ شود، اما این آژانس در مورد متن قانون شروطی داشته و درخواست جلسه با شورای امنیت داخلی در این مورد را دارد.»

این رسانه رسمی عبری گزارش داد: از متن این پیشنهاد به نظر می‌رسد که همه شرکت کنندگان در جلسات کابینه اعم از مشاور حقوقی دولت، روسای سازمان‌های امنیتی و مقامات ملزم به گذراندن آزمایش‌های دروغ‌سنجی هستند.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی (کان) افزود: اما منابع آگاه می‌گویند که انتظار می‌رود خود نتانیاهو از انجام این آزمایش معاف شود، زیرا ضربان ساز در قفسه سینه او کار گذاشته شده‌است.

به گفته مقامات نوار غزه و سازمان ملل متحد، ارتش اشغالگر از ۷ اکتبر جنگ ویرانگری را علیه غزه آغاز کرده‌است که تا روز یکشنبه ۲۲ هزار و ۸۳۵ شهید، ۵۸ هزار و ۴۱۶ زخمی، تخریب گسترده زیرساخت‌ها و یک فاجعه انسانی بی‌سابقه برجای گذاشته‌است.

۳۱۱۳۱۱

منبع: khabaronline-1858200

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار