هراسی از جنگ با همسایه جنوبی نداریم/ در استفاده از همه زرادخانه‌ تسلیحاتی خود درنگ نخواهیم کرد

مهر نوشت: رهبر کره شمالی تاکید کرد که اگر سئول سیاست رویارویی با پیونگ‌یانگ را دنبال کند، کره شمالی آماده است تا از تمام زرادخانه تسلیحاتی خود برای نابودی کره جنوبی استفاده کند.

هراسی از جنگ با همسایه جنوبی نداریم/ در استفاده از همه زرادخانه‌ تسلیحاتی خود درنگ نخواهیم کرد

به نقل از تاس، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در بحبوحه تشدید تنش‌ها بین این کشور و کره جنوبی، گفت که اگر سئول، پیونگ‌یانگ را تحریک کند، کره شمالی آماده نابود کردن همسایه‌اش است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از کیم جونگ اون در جریان بازدید از شرکت‌های صنایع دفاعی این کشور نوشت: اگر سئول تلاش کند تا از نیروهای مسلح خود علیه کشور ما استفاده یا حاکمیت و امنیت ما را تهدید کند، ما در استفاده از تمام زرادخانه و ابزار و قوای‌مان برای نابود کردن کامل کره جنوبی، تعلل نخواهیم کرد.

وی افزود: مادامی که دارودسته‌های حاکم در کره جنوبی به اشتباهات موجود در سیاست رویارویی با کره شمالی که به مثابه خودکشی است، پی نبرند، جمهوری ما همواره به اقدامات عملی و مبتنی بر اصول جنگ برابر ادامه خواهد داد.

وی همچنین با اشاره به اینکه کره شمالی «تمایلی ندارد تا در شبه‌جزیره کره به طور یک‌طرفه دست به اقدام تحریک‌آمیز بزرگ بزند»، یادآور شد: با این حال، قرار هم نیست از جنگ اجتناب کنیم.

واحدهای توپخانه ساحلی کره شمالی پنجم ژانویه با برگزاری رزمایش، ۱۹۲ عراده توپ را به سمت اهداف فرضی در آب‌های نزدیک جزایر یون‌پیونگ و پِنگ‌نیانگدو متعلق به کره جنوبی، شلیک کردند.

نیروهای مسلح کره جنوبی در واکنش اقدام به برگزاری رزمایش و حدود ۴۰۰ توپ شلیک کردند. سئول مدعی شده است که گلوله‌های پیونگ‌یانگ در منطقه حائل بین دو کره منفجر شده است.

توافق بین دو کره به تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ با هدف کاهش تنش‌ها در شبه جزیره کره، یک منطقه حائل دریایی را مشخص کرد که در آن شلیک توپخانه به اهداف فرضی ممنوع است. پس از آنکه سئول در واکنش به پرتاب ماهواره جاسوسی کره شمالی، از اجرای برخی از این مفاد این توافق خودداری کرد، پیونگ‌یانگ نوامبر پارسال کاملاً این توافق را ملغی کرد.

310310

منبع: khabaronline-1859227

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار