انگلیس جرأت برخورد با ایران را ندارد

ایرنا نوشت: کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه پاسخ به تجاوز یمن قطعی است، گفت: تجربه ۷ سال جنگ یمن نشان دهنده عزم و اراده نیروهای انصارالله در پاسخ‌دهی به متجاوزین به کشورشان است.

انگلیس جرأت برخورد با ایران را ندارد

رضا میرابیان کارشناس مسائل منطقه در خصوص تجاوز اخیر آمریکا و انگلیس به یمن و تشدید تنش‌ها در منطقه، اظهارداشت: پیش از تجاوزات صورت گرفته از سوی آمریکا و انگلیس به یمن، مقامات انصارالله اعلام کرده بودند که در صورت هرگونه تجاوزی به این کشور پاسخ سخت و پشیمان کننده‌ای به متجاوزین خواهند داد.

وی با بیان اینکه «تجربه ۷ سال جنگ یمن نشان دهنده عزم و اراده نیروهای انصارالله در پاسخدهی به متجاوزین به یمن است»، گفت: بنابراین پاسخ تجاوز به یمن قطعی است، اما اینکه پاسخ انصارالله یمن چگونه، کجا و چطور صورت بگیرد این تصمیم به خودشان باز می‌گردد.

این کارشناس مسائل منطقه تصریح کرد: طبیعتاً اگر آمریکایی‌ها عاقل باشند و دست از اقدامات تجاوزگرانه و مداخله جویانه خود در منطقه بردارند آن وقت دیگر «شناورهایشان در دریای سرخ» و «پایگاه‌هایشان در منطقه» مورد هدف گروه‌های مقاومت که از حمایت‌های بی‌وقفه و نامحدود آمریکا از جنایات اسرائیل ناخرسند هستند، قرار نمی‌گیرد.

میرابیان بیان داشت: تجاوز اخیر آمریکا و انگلیس «منجر به افزایش تنش‌ها در منطقه و گسترده‌تر شدن جنگ می‌شود» که این به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه و همچنین کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس نخواهد بود.

وی در خصوص «گستاخی طرف انگلیسی» مبنی بر اینکه تجاوز اخیر را پیامی همزمان برای ایران و یمن قلمداد کرده است، گفت: این حرف از دهان انگلیسی‌ها گنده‌تر است چرا که ما انگلیسی‌ها را در دریای خلیج فارس آزمایش کردیم و در حضور ناوگان انگلیس ما نفتکش آنها را گرفتیم و نیروهای انگلیسی هم هیچ واکنشی انجام ندادند، بنابراین آنها در حد و اندازه‌ای نیستند که بتوانند واکنش جدی نسبت به جمهوری اسلامی ایران نشان دهند.

۳۱۱۳۱۱

منبع: khabaronline-1860647

ارسال نظر