۹۹ روز است آماده جنگ هستیم؛ کسی که باید بترسد، اسرائیل است

ایسنا نوشت: «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تهدیدهای آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه این کشور گفت «کسی که باید از جنگ بترسد، اسرائیل، حکومت و شهرک‌نشینان آن هستند».

۹۹ روز است آماده جنگ هستیم؛ کسی که باید بترسد، اسرائیل است

دبیرکل حزب‌الله لبنان روز یکشنبه و در مراسم بزرگداشت هفتمین روز شهادت «وسام طویل» ملقب به «حاج جواد» از فرماندهان این جنبش که در حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان به شهادت رسید، درباره این فرمانده مقاومت و همچنین مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله گفت: تعداد زیادی از جوانان ما از ۱۰۰ روز پیش در حال نبرد در جبهه‌ها هستند و خانواده‌هایی که شهید دادند، خودشان فرزاندان‌شان را به جبهه‌های نبرد می‌فرستند. صبر و مقاومت خانواده‌ها و آوارگان بخشی از جهاد است. بخش عمده‌ای از اقدامات شهدای ما جز اسرار مقاومت به شمار می‌رود. ما باید همکاری کنیم و تمام زمینه‌های مقاومت را فراهم کنیم زیرا مدت این نبرد را نمی‌دانیم.

حاج جواد همواره در میدان حاضر بود و این یکی از معانی جان‌فشانی و انجام وظیفه است

دبیرکل حزب‌الله درباره شهید وسام نیز گفت: شهید حاج جواد در سال ۲۰۰۶ از فرماندهان میدانی بود و در سوریه نیز در مبارزه با گروهک تروریستی داعش از فرماندهان بود. ما افتخار می‌کنیم که با داعش جنگیدیم و در این راه شهید دادیم. حاج جواد جانباز بود اما میدان نبرد را ترک نکرد، او نمونه انسان مومن و همیشه حاضر در میدان و همچنین با اخلاق و آرام بود. زمان و مکان برای حاج جواد معنا نداشت و او همواره در میدان حاضر بود و این یکی از معانی جان‌فشانی و انجام وظیفه است. شهدای ما سازندگان پیروزها و عاشقان شهادت هستند.

مقاومت غزه در طول تاریخ بی‌سابقه است

سید مقاومت در بخش دیگری از سخنان خود، به اوضاع میدانی در غزه پرداخت و گفت: ۱۰۰ روز است که غزه در حال نبرد است و مقاومت آن‌ها در طول تاریخ بی‌سابقه است. مقاومت غزه در نبردی بی‌نظیر به‌طور شبانه‌روزی درحال نبرد است. بسیاری از کسانی که مساله طوفان الاقصی را دنبال می‌کنند معتقدند که رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری اخبار را پنهان و سانسور می‌کند. به اعتراف خود اسرائیلی‌ها، دشمن صهیونیستی در تحقق اهداف اعلام شده و ضمنی خود شکست خورده است. دشمن صهیونیستی برای اینکه دستاوردی داشته باشد همچنان در خانیونس و الوسط می‌جنگد.

او در ادامه گفت: دشمن نتوانسته که مقاومت را شکست دهد و امکان شلیک راکت از داخل نوار غزه را از بین ببرد. تلفات و سردرگمی‌های دشمن صهیونیستی افزایش یافته و رسانه‌های خودشان اعلام کردند که چهار هزار نظامی صهیونیست در این نبرد معلول شده‌اند و برخی دیگر این رقم را ۳۰ هزار نیز اعلام کردند. فاجعه بزرگ زمانی مشخص می‌شود که جنگ پایان یابد؛ آن زمان مشخص می‌شود که مقاومت و در وهله اول مقاومت غزه چه شکست سنگینی را متحمل رژیم صهیونیستی کرده است. دشمن صهیونیستی هر روز تلفات انسانی در جبهه‌های غزه، لبنان و کرانه‌باختری می‌دهد.

یمن ضربه سنگینی به اقتصاد و چهره دشمن وارد کرد

نصرالله با اشاره به حملات ارتش یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ و حمله آمریکا و انگلیس به نقاطی در یمن نیز گفت: آنچه در دریای سرخ رخ می‌دهد، ضربه سنگینی به اقتصاد دشمن و چهره آن در جهان وارد کرده است. تجاوز به یمن نشان‌دهنده حماقت آمریکا و انگلیس بوده و نوعی تناقض است. اگر بایدن و همراهانش بر این باورند که یمنی‌ها متوقف خواهند شد، نادان بوده و هیچ چیزی نمی‌دانند. آنچه آمریکایی‌ها در دریای سرخ انجام دادند به تمام کشتیرانی‌ بین‌المللی آسیب می‌زند و تمام این اقدامات را در راستای محافظت از اسرائیل انجام دادند.

دبیرکل حزب‌الله افزود: بایدن به‌زودی حجم حماقتی که با تجاوز به یمن انجام داد را خواهد فهمید و امروز بیش از هر زمان دیگری هر عرب و مسلمان و انسان آزاده‌ای باید از رهبری و مقاومت ‌و ملت یمن حمایت کند، زیرا این حدفاصل بین جبهه حق و باطل است و حتی کسانی که سکوت اختیار کردند روز قیامت از آن‌ها سوال خواهد شد.

او در ادامه گفت: تلاش شد که جبهه‌های لبنان، عراق و یمن را بی‌فایده جلوه دهند اما این امر با شکست مواجه شد، آمریکایی‌ها ابتدا با وارد کردن ناوهای خود، لبنان را تهدید کردند اما فایده‌ای نداشت و بعد از آن آمریکایی‌ها شروع به تهدید کردند که اگر جبهه جنوب لبنان متوقف نشود، اسرائیل به لبنان حمله می‌کند، بعد از آن نیز تهدیدات و تجاوزها به یمن و عراق رسید، بنابراین ماموریت تهدید را خود آمریکایی‌ها در دست گرفته‌اند.

دشمن راهی جز پذیرش شروط مقاومت در غزه پیدا نخواهد کرد

دبیرکل حزب‌الله به کشاندن رژیم صهیونیستی به دیوان بین‌المللی دادگستری توسط آفریقای جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: دادگاه لاهه نیز صرف‌نظر از نتیجه آن تحول مهمی بود. صهیونیست‌ها و حتی آمریکایی‌ها بر این باورند که اقدامات آن‌ها در غزه بسیار اخلاقی است. فداکاری‌ها و خون مردم مظلوم هدر نخواهد رفت و در سطح منطقه دستاوردهایی را محقق خواهند کرد.

او افزود: ۱۰۰ روز است که دشمن در حال دادن تلفات است و هرگونه امید برای آزادی اسرا از بین رفته و رویکرد حمایتی عامه صهیونیست‌ها از جنگ در حال کاهش است. مطالبات برای رفتن نتانیاهو از نشانه‌های اعتراف به شکست است و اکنون خواسته‌ها برای مذاکرات حتی در مقابل آتش‌بس که یکی از شروط مقاومت غزه است، افزایش یافته است. دشمن راهی جز پذیرش شروط مقاومت غزه پیدا نخواهد کرد و این به معنای پیروزی موعود است.

نصرالله همچنین گفت: در اینجا باید از مواضع علما، مردان و زنان بحرینی که با یمن و غزه اعلام همبستگی کردند و موضع ذلیلانه دولت آل‌خلیفه را محکوم کردند، تقدیر و تمجید کنیم.

یک هدف در حیفا توسط مقاومت عراق مورد اصابت قرار گرفت و اسرائیل آن را اعلام نکرد

سید مقاومت به عملیات‌های مقاومت اسلامی عراق علیه پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه نیز اشاره کرد و گفت: عملیات مقاومت اسلامی عراق ادامه دارد و می‌خواهم به شما بگویم آنچه که مقاومت عراق درمورد هدف قرار دادن مکانی در حیفا اعلام کرد صحیح بود و اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که یک هدف در حیفا مورد اصابت قرار گرفته و اسرائیل آن را اعلام نکرد.

او در ادامه به عملیات مقاومت لبنان علیه پایگاه رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: مقاومت ۶۲ موشک‌ را شلیک کرد که ۴۰ فروند از آن‌ها موشک کاتیوشا و ۲۲ فروند موشک کورنت بودند که با این حمله پایگاه «مرون» هدف قرار گرفت. فیلمی که منتشر کردیم تمام واقعیتی که رخ داد را نشان نمی‌دهد. اطلاعات ویژه‌ای که به دست ما رسیده است نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی در پایگاه مرون تلفات انسانی نیز داشته است.

سید حسن نصرالله گفت: ما با افتخار آمار شهدای خود را اعلام می‌کنیم اما دشمن آمار کشته‌ها، تلفات و شکست‌های خود را سانسور می‌کند. ما به راه خود ادامه خواهیم داد و جبهه ما شکست‌هایی را به دشمن تحمیل خواهد کرد. اظهارات جدیدی که امروز شنیدیم مبنی بر این است که اگر به اقدامات خود پایان ندهید، اسرائیل به لبنان حمله خواهد کرد. من به شما می‌گویم که این یاوه‌گویی‌ها بی‌فایده است.

تمام تحولات منطقه منوط به توقف تجاوزها علیه غزه است

دبیرکل مقاومت اسلامی لبنان در ادامه گفت: ما را با تیپ‌های خسته، شکست‌خورده و هراسان در شمال غزه تهدید می‌کنند؛ به شما می‌گوییم که خیلی خوش آمدید. کسی که باید از جنگ بترسد، اسرائیل و حکومت و شهرک‌نشینان آن هستند.

سید مقاومت همچنین با اشاره به حملات رزمندگان حزب‌الله به مواضع رژیم صهیونیستی یک روز پس از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» گفت: ۹۹ روز است که ما آماده جنگ هستیم و از آن نمی‌ترسیم و بدون سقف ومحدودیت و قید و شرط مبارزه می‌کنیم.

نصرالله در پایان گفت: آمریکایی‌هایی که مدعی‌اند نگران لبنان هستند بهتر است که نگران پایگاه خود یعنی اسرائیل باشد. موضع ما این است که جبهه لبنان در راستای حمایت از غزه بوده و هدف آن پایان تجاوزها در غزه است، بنابراین ابتدا تجاوزهای غزه متوقف شود و بعد از آن درمورد لبنان صحبت می‌کنیم. تمام تحولات منطقه منوط به توقف تجاوزها علیه غزه است.

310310

منبع: khabaronline-1860813

ارسال نظر