موج جدید حملات ترکیه در عراق و سوریه

ایسنا نوشت: نیروی هوایی ترکیه در واکنش به کشته شدن ۹ سرباز ترکیه‌ای در آخرین حمله نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) حملات هوایی جدیدی به اهداف نیروهای مسلح کُرد در شمال عراق و سوریه انجام داد.

موج جدید حملات ترکیه در عراق و سوریه

وزارت دفاع ترکیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «جنگنده‌های ما عصر یکشنبه ۲۴ هدف را در مناطق «متینه»، «هاکورک»، «گارا»، «آسوس» و «قندیل» در شمال عراق و همچنین چندین نقطه را در مناطق شمالی سوریه هدف قرار دادند.»

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع ترکیه هچنین اعلام کرد که از میان این اهداف می‌توان به غارها، مخفیگاه‌ها، انبار مهمات و تاسیسات تولید گاز طبیعی نیروهای حزب کارگران کردستان اشاره کرد.

این وزارتخانه همچنین افزود که براساس اطلاعات به دست آمده احتمال می‌رود در این مواضعی که هدف قرار گرفته شد سرکرده‌های «تروریست‌ها» حضور داشتند.

ساعاتی پس از کشته شدن ۹ سرباز ترکیه عصر شنبه در حمله پ.ک.ک به پایگاه ترکیه در شمال عراق، نیروی هوایی ترکیه حملاتی را به مواضع نیروهای حزب کارگران کردستان در عراق و یگان‌های مدافع خلق کرد در شمال سوریه انجام داد.

پیشتر وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که موج نخست این حملات هوایی ۵۴ موضع نیروهای کرد را هدف قرار داد و در نتیجه آن ۵۷ تن کشته شدند.

311311

منبع: khabaronline-1861032

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار