در دیدار ابراهیم رئیسی با سفرای ۲ کشور خارجی چه گذشت؟

ایرنا نوشت: رئیس دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران آماده گسترش همکاری با کشورهای آفریقایی از جمله بورکینافاسو است، گفت: کشورهایی مثل آمریکا و برخی دولت‌های غربی و رژیم صهیونیستی که اتفاقا بیشترین ادعای مبارزه با تروریسم را نیز دارند، منشا اصلی ترور و گروه‌های تروریستی هستند.

در دیدار ابراهیم رئیسی با سفرای ۲ کشور خارجی چه گذشت؟

سیدابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز یکشنبه در آیین دریافت استوارنامه محمد کابوره، سفیر جدید بورکینافاسو روابط دو کشور را رو به رشد دانست و گفت: کشورهایی مثل آمریکا و برخی دولت‌های غربی و رژیم صهیونیستی که اتفاقا بیشترین ادعای مبارزه با تروریسم را نیز دارند، منشا اصلی ترور و گروه‌های تروریستی هستند، همانگونه که امروز شاهد جنایت و اعمال تروریسم رسمی و دولتی رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکایی‌ها و برخی کشورهای غربی هستیم.

رئیس جمهور در ادامه بر آمادگی و تمایل جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌ها و تعمیق و تقویت روابط با کشورهای آفریقایی از جمله بورکینافاسو تاکید کرد.

محمد کابوره، سفیر بورکینافاسو نیز در این دیدار ضمن ابراز تمایل کشورش برای گسترش روابط با ایران، اظهار امیدواری کرد که در دوره مأموریت خود بتواند گام‌های موثری در این راستا بردارد.

واکنش جعفرزاده ایمن‌آبادی به خبر تأیید صلاحیتش از سوی شورای نگهبان

هشدار قاطعانه کوثری به اسرائیل؛ در زمان و مکان تعیین شده پاسخ محکم می دهیم

روابط ایران و نیکاراگوئه فراتر از روابط سیاسی متعارف است

همچنین ایسنا نوشت؛

سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز - یکشنبه - در آیین دریافت استوارنامه رامون آلبرتو مونکادا کولیندرس، سفیر جدید نیکاراگوئه، روابط دو کشور را فراتر از روابط سیاسی متعارف توصیف و تصریح کرد: مواضع نیکاراگوئه نسبت به مسائل بین‌المللی از جمله جنایات صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان غزه انسان‌دوستانه، عدالت‌طلبانه و حق‌خواهانه است و اگر دیگر کشورها نیز چنین مواضعی داشتند، رژیم صهیونیستی و حامیان او جرأت ارتکاب چنین جنایاتی علیه ملت مظلوم و مقتدر فلسطین را نداشتند.

رئیس جمهور پیگیری اجرای کامل توافقات سفر خود به نیکاراگوئه از سوی سفیر این کشور و مقامات مربوطه در دو کشور را ضروری خواند.

رامون آلبرتو مونکادا کولیندرس، سفیر نیکاراگوئه نیز در این دیدار با بیان اینکه دو کشور در مسیر تعمیق و تقویت بیش از پیش روابط با یکدیگر در حوزه‌های مختلف قرار دارند، افزود: دولت و ملت نیکاراگوئه همبستگی خود را با ملت و دولت ایران در قبال حملات تروریستی در شهر کرمان ابراز داشته و می‌دارند.

۲۱۹۲۱۵

منبع: khabaronline-1863572

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار