امارات هشدار داد؛ تنش‌ها را در خاورمیانه کاهش دهید

ایرنا نوشت: سفیر امارات در سازمان ملل متحد نوشت: ما اکنون به یک آتش بس بشردوستانه نیاز داریم، نمی‌توانیم ۱۰۰ روز دیگر صبر کنیم.

امارات هشدار داد؛ تنش‌ها را در خاورمیانه کاهش دهید
سفیر امارات در سازمان ملل همزمان با گسترده شدن دامنه درگیری‌ها در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) در پی جنگ اسرائیل علیه غزه از آمریکا خواست تنش‌ها را کاهش دهد.
به نقل از لانا نصیبه، سفیر امارات در سازمان ملل متحد نوشت: ما اکنون به یک آتش بس بشردوستانه نیاز داریم، نمی‌توانیم ۱۰۰ روز دیگر صبر کنیم.
سفیر امارات در سازمان ملل افزود: "خطرات زیاد است، جنگ غزه به وضوح یک زخم باز است و منطقه را بی ثبات می‌کند. "
در همین حال، دولت بایدن از پایان دادن به جنگ اسرائیل علیه غزه خودداری می‌کند و پیشنهاد آتش بس سازمان ملل را که در ماه دسامبر توسط امارات ارائه شده بود، وتو کرد.
جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا ۲۹ دی ماه در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه "ایالات متحده آمریکا همچنان با آتش بس کامل در غزه مخالف است»، گفت که ما در حال «مذاکره جدی» برای دستیابی به توافق دوم برای آزادی سایر «گروگان‌ها» (اسرا) در غزه با حماس هستیم.
این سخنگوی دولت جو بایدن بار دیگر مخالفت واشنگتن را با برقراری آتش بس در غزه اعلام کرد و گفت: ایالات متحده آمریکا همچنان با آتش بس کامل در غزه مخالف است، اما از آتش بس بشردوستانه حمایت می‌کند چرا که معتقد است که آتش بس به نفع حماس خواهد بود.
310310

منبع: khabaronline-1863633

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار