امیرعبداللهیان:به حاکمیت پاکستان احترام می‌گذاریم/به تروریست‌ها فرصتی برای تهدید امنیت نمی‌دهیم

ایسنا نوشت: وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: ما به حاکمیت پاکستان احترام می‌گذاریم و به تروریست‌ها فرصتی برای تهدید امنیت مشترک نمی‌دهیم.

امیرعبداللهیان:به حاکمیت پاکستان احترام می‌گذاریم/به تروریست‌ها فرصتی برای تهدید امنیت نمی‌دهیم

حسین امیرعبداللهیان در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه پاکستان گفت: کمتر کشوری در جهان به اندازه ایران و پاکستان دارای مشترکات فرهنگی تاریخی و دینی است. ایران و پاکستان هیچ گاه اختلاف ارضی نداشته‌اند که این یکی دیگر از نقاط روشن در روابط دو کشور است.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: روابط دوستانه تاریخی ما تایید می‌کند که ما یک ملت واحد در دو جغرافیای متفاوت هستیم‌. ما امنیت کشور دوست و برادر پاکستان را امنیت جمهوری اسلامی ایران و منطقه می‌دانیم. دو طرف قویا به تمامیت ارضی یکدیگر احترام می‌گذاریم.

وی افزود: ما اینجا در اسلام‌آباد هستیم تا با صدای بلند بگوییم دو کشور به تروریست‌ها مجال نخواهند داد که امنیت دو کشور را تحت تاثیر قرار بدهند. در سال‌های گذشته دو کشور شهدای امنیت بسیاری تقدیم کردند و تروریست‌ها صدمات زیادی به امنیت دو کشور وارد کرده‌اند. تردیدی نیست که ترویست‌ها در مناطق مرزی توسط کشورهای ثالثی مدیریت می‌شوند که هیچ‌گاه خیر ایران و پاکستان را نمی‌خواهند.

امیرعبداللهیان یادآور شد: امروز در قالب دو هیات ایرانی و پاکستانی در خصوص امنیت مرزی، توسعه روابط اقتصادی، ایجاد مناطق آزاد و بازارچه‌های مرزی اقدامات پرسرعتی انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: ما اعتقاد مشترک‌ داریم تا مرزهای دو کشور را به مرزهای اعتقادی و تجاری تبدیل کنیم. در سایه همکاری مشترک و نیرومند تهران و اسلام آباد به تروریست‌ها مجال نخواهیم داد که تروریست‌ها امنیت دو ملت و دو کشور را هدف قرار دهند.

وی گفت: من از پاکستان دعوت رسمی از آیت‌الله رئیسی دریافت کردم. ما توافق داریم که با یک برنامه مشخص در کنار وزارت خارجه پاکستان می‌توانیم شاهد سفر رئیس‌جمهور ایران به اسلام‌آباد باشیم.

امیرعبداللهیان، توسعه گردشگری و نهایی کردن توافقات مربوط به انرژی که شاهد تبادل هیات‌هایی در این خصوص خواهند بود را از دیگر محورهای مذاکرات خود با همتای پاکستانی‌اش عنوان کرد.

وی افزود: دو کشور در مجامع بین المللی همکاری‌های سازنده‌ای با یکدیگر دارند. من از حمایت‌های قوی دولت و ملت پاکستان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین تشکر می‌کنم‌. ما باور داریم شیعه و سنی یک مجموعه واحد و مسلمان هستیم. لذا ایران قویا به حمایت خود از مردم و مقاومت فلسطین ادامه خواهد داد.

امیرعبداللهیان در پایان سخنانش برای پاکستان برگزاری یک انتخابات موفق و امن را آرزو کرد و گفت: از خداوند سبحان بهترین‌ها را برای خواهران و برادران پاکستانی خود مسألت دارم.

311311

منبع: khabaronline-1866566

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار