واکنش بغداد به حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در اردن

به گزارش مهر وزارت خارجه عراق در واکنش به حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در اردن، نسبت به افزایش تنش در شمال شرق اردن ابراز مخالفت کرد.

واکنش بغداد به حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در اردن

به نقل از واع، وزارت خارجه عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در اردن واکنش نشان داد.

وزارت خارجه عراق نسبت به تحولات امنیتی اخیر در منطقه به شدت ابراز نگرانی کرد و خواهان توجه به اهمیت کاهش تنش‌ها در منطقه شد.

در بیانیه این نهاد عراقی آمده است: تقویت تلاش‌های مشترک بین‌المللی برای تحقق ثبات ضروری است. ما افزایش تنش امنیتی در شمال شرق اردن و مرز با سوریه را نمی‌پذیریم.

وزارت خارجه عراق تاکید کرد: ضروری است که راه برای مذاکرات جاری با طرف آمریکایی هموار شود و به این گفت‌وگوها فرصت داده شود؛ مذاکراتی که دولت عراق طی آن تلاش دارد به توافق‌هایی مثبت در راستای منافع عراق و منطقه دست پیدا کند.

گفتنی است شب گذشته شبکه تلویزیونی سی ان ان با انتشار خبری فوری به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که بر اثر وقوع حمله پهپادی به پایگاه نظامیان این کشور در اردن، ۳ نظامی آمریکایی کشته شده‌اند.

بر اساس اعلام این رسانه، مقامات آمریکایی به سی ان ان گفتند که این نخستین بار پس از آغاز جنگ غزه است که نظامیان آمریکایی بر اثر شلیک آتش دشمن در غرب آسیا کشته می‌شوند. این حادثه در «برج ۲۲» در اردن نزدیک مرز با سوریه رخ داده است. همچنین طبق آمار اعلامی از سوی سنتکام در این حادثه ۳۴ نظامی آمریکایی نیز زخمی شده‌اند.

310310

منبع: khabaronline-1866836

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار