واکنش طالبان به وتوی قطعنامه آتش‌بس توسط آمریکا

در پی اقدام آمریکا مبنی بر وتوی پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت برای برقراری آتش‌بس فوری بشردوستانه در نوار غزه، حکومت سرپرست طالبان این رای واشنگتن را مشارکت در نسل‌کشی مردم فلسطین دانست.

واکنش طالبان به وتوی قطعنامه آتش‌بس توسط آمریکا

به گزارش خبرآنلاین از خبرگزاری طلوع نیوز، وزارت امور خارجه حکومت سرپرست طالبان اظهار داشت: وتوی قطعنامه پیشنهادی الجزایر برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه توسط آمریکا در واقع همکاری و مشارکت واشنگتن در نسل‌کشی مردم فلسطین است.

الجزایر به نمایندگی از کشورهای عربی برای آتش‌بس فوری بشردوستانه در نوار غزه، آزادی اسیران اسرائیلی و فلسطینی، تضمین دسترسی به تجهیزات بشردوستانه و عدم آواردگی مردم این منطقه، پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه کرده بود که با وتوی آمریکا روبرو شد.

طالبان این اقدام آمریکا را بر خلاف اصول بین‌المللی و حمایت از نسل‌کشی عنوان و اعلام کرد: ما این اقدام را بشدت محکوم ‌می‌کنیم.

به گزارش ایرنا در گزارش وزارت خارجه طالبان آمده است: آمریکا با این اقدام خود، بار دیگر با شعار دروغین حقوق بشر، مشارکت خود در نسل کشی غزه را به گوش جهانیان رساند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست طالبان نیز با انتشار ویدئویی از وضعیت غزه در شبکه اجتماعی ایکس، اظهار داشت: کودکان این منطقه بخاطر گرسنگی در وضعیت بغرنجی قرار گرفته‌اند، اما مدعیان دروغین حقوق بشر برای افغانستان اشک تمساح می‌ریزند و نه تنها جلوی فجایع در غزه را نمی‌گیرند بلکه نگران آن هم نیستند.

وی افزود: اینجاست که مدعیان کاذب و سوء‌استفاده کنندگان حقوق بشر به راحتی رسوا می‌شوند.

310310

منبع: khabaronline-1875624

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار