بیرقدار ترکیه موشک شلیک کرد!/ فیلم

ترکیه توانست موشک را با موفقیت پرتاب کند؛ این پرتاب توانایی درگیری موشک کروز چاکر که برای اولین بار در سال 2022 رونمایی شد را نشان می‌دهد. جالب است بدانید این موشک همچنین توانایی پهپاد بیرقدار را به رخ می‌کشد، چراکه این پهپاد قادر است دو موشک چاکر را به طور همزمان حمل کند.

بیرقدار ترکیه موشک شلیک کرد!/ فیلم

تینا مزدکی: موشک کروز چاکر محصول شرکت صنایع موشکی Roketsan که در سال 2022 برای اولین بار رونمایی شد، نشان دهنده آخرین پیشرفت ترکیه در فناوری موشکی است که هم برای درگیری زمینی و هم برای درگیری با هدف دریایی طراحی شده است.

این موشک مجهز به فناوری‌های پیشرفته، می‌تواند در ارتفاعات پایین پرواز کند و امکان ناوبری موثر بر روی مناظر مختلف را فراهم کند. علاوه بر این، انعطاف پذیری ماموریت، به روزرسانی مسیر، تغییرات هدف، یا لغو ماموریت را در طول پرواز امکان پذیر می‌کند.

موشک چاکر با وزن 275 کیلوگرم یک کلاهک 70 کیلوگرمی را در خود جای داده است که در انواع ترموباریک یا زره پوش موجود است. با برد بیش از 150 کیلومتر و سرعت کروز بین 0.75 تا 0.85 ماخ خود نیز می‌تواند با دقت و کارایی با اهداف درگیر شود. پهپاد بیرقدار آکینجی که به دلیل ظرفیت بارگیری شهرت دارد، می‌تواند دو موشک چاکیر را در نقاط سخت خارجی خود حمل کند.

بیرقدار ترکیه موشک شلیک کرد!/ فیلم

منبع: defence-blog

227323

منبع: khabaronline-1880137

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار