هشدار سناتور آمریکایی به نتانیاهو: اسرائیل دوام نخواهد آورد

چاک شومر، رهبر اکثریت در مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه در انتقاداتی تند از بنیامین نتانیاهو درباره کاهش تاریخی حمایت از اسرائیل و احتمال نابودی این رژیم هشدار داد.

هشدار سناتور آمریکایی به نتانیاهو: اسرائیل دوام نخواهد آورد
به گزارش خبرآنلاین، یک نماینده ارشد مجلس سنای آمریکا با انتقاد تند از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به او درباره احتمال نابودی این رژیم هشدار داد.
چاک شومر، رهبر اکثریت در مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه در انتقاداتی تند از بنیامین نتانیاهو درباره کاهش تاریخی حمایت از اسرائیل و احتمال نابودی این رژیم هشدار داد.
شومر که بلندپایه‌ترین مقام یهودی در آمریکا است گفت: «به عنوان فردی که در طول حیاتم همواره از اسرائیل حمایت کرده‌ام برای من روشن شده که کابینه ائتلافی نتانیاهو بعد از 7 اکتبر دیگر تناسبی با نیازهای اسرائیل ندارد.»
به گزارش تسنیم، اشاره شومر به عملیات جنبش مقاومت فلسطین، حماس در روز 7 اکتبر است که در جریان آن صدها اسرائیلی کشته شدند و یک شکست امنیتی-اطلاعاتی تاریخی را به رژیم اسرائیل تحمیل کردند.
این قانونگذار ارشد کنگره آمریکا در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «از آن زمان به بعد، جهان کاملاً تغییر کرده است اما مردم اسرائیل در حال حاضر توسط یک دیدگاه حاکمیتی که در گذشته گیر کرده است، خفه شده اند.»
وی اضافه کرد: «با گذشت پنج ماه از این درگیری، واضح است که اسرائیلی ها باید وضعیت را بررسی کنند و بپرسند: آیا نباید مسیر خود را تغییر دهیم؟ در این برهه حساس که بسیاری از اسرائیلی‌ها اعتماد خود را به چشم‌اندازها و جهت‌گیری‌های دولتشان از دست داده‌اند من معتقدم که انتخابات جدید تنها راهی است که می‌تواند فرآیند تصمیم‌گیری سالم و شفاف در مورد آینده اسرائیل را امکان‌پذیر کند.»
چاک شومر از حمایت‌ها از مردم فلسطین در آمریکا نیز انتقاد کرد و گفت: «7 اکتبر و پاسخ‌های شرم‌آور به برخی حمایت‌ها از آن حمله تروریستی در آمریکا و در سراسر جهان باعث تحریک عمیق‌ترین نگرانی‌های مردم یهود شده مبنی بر اینکه نابودی ما یکی از گزینه‌های احتمالی است.»
وی در ادامه با انتقاد از سیاست‌های بنیامین نتانیاهو و حضور سیاستمداران راست افراطی در کابینه او درباره احتمال نابودی اسرائیل در صورت ادامه این رویه‌ها هشدار داد. او تصریح کرد: «این سیاست موجب شده حمایت‌های عمومی از اسرائیل به پایین‌ترین سطوح در طول تاریخ تنزل پیدا کند....چنانچه اسرائیل به دولت مطرود تبدیل شود دوام نخواهد آورد.»
310310

منبع: khabaronline-1884385

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار