حکیم: آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی و گسترش دامنه جنگ به یمن مرتکب اشتباهی بزرگ شد

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در مراسم سالروز رحلت حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالعزیز حکیم که امروز شنبه در نجف اشرف و در جوار مرقد مطهر شهید حکیم برگزار شد، اظهار داشت: عزیز عراق اهتمام جدی به شعائر حسینی و برپایی آن و حفاظت از آن و ادامه یافتن آن داشت چون به نقش شعایر در حفظ نسل‌ها از انحراف و پراکندگی و بی‌هویتی ایمان داشت و تلاشی استثنائی برای برپایی مجالس حسینی در بغداد و همه استان‌ها به کار گرفت.

حکیم: آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی و گسترش دامنه جنگ به یمن مرتکب اشتباهی بزرگ شد

به گزارش خبرآنلاین حکیم با بیان اینکه عزیز عراق الگو و نمونه‌ای شایسته در دفاع از دستاوردهای ملی و یکپارچه‌سازی موضع عراق بود، گفت: ایشان همواره در برابر کسانی که در پی بر هم زدن ثبات و تعرض به حقوق طیف‌های عراق بودند با جدیت می‌ایستاد و در این باره تا اواخر عمر مبارک خود هیچ تعارفی با کسی نداشت.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با اشاره به ثبات به دست آمده در عراق در نتیجه تلاش‌های ائتلاف اداره حکومت و تشکیل دولت محمد شیاع السودانی، عنوان کرد که روند سازندگی که کشور شاهد آن است و همچنین پروژه‌های راهبردی‌ای که در عرصه زیربنایی در جریان است نتیجه آن ثبات است.

حکیم با بیان اینکه عراق در چارچوب منافع عالی کشور تعهداتی بین‌المللی دارد که باید با ذهنیت دولتمردان با آنها تعامل کند، گفت: از مهم‌ترین این تعهدات ایمان کامل ما به حق فلسطینیان در سرزمینشان است که توسط رژیم صهیونیستی غصب شده است. این باوری راسخ در میان مردم عراق است که هیچ جای چانه‌زنی ندارد.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی در هتک حرمت‌ها و کشتار و گرسنه نگه داشتن زنان و کودکان همه حد و مرزها را شکسته و با وجود فراخوان‌های آرامش و توقف جنگ از جانب ملت‌ها و طرف‌های گوناگون جهانی همچنان به جنایات خود در حق ملت فلسطین ادامه می‌دهد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که سکوت جامعه جهانی و نادیده گرفتن این توحش نیز بر خیره‌سری رژیم صهیونیستی افزوده است.

حکیم با بیان اینکه دین، اخلاق و ارزش‌های عربی و اسلامی ما ایجاب می‌کند که در کنار برادرمان در فلسطین در یک جبهه باشیم و با همه توان از آنان دفاع کنیم، اظهار داشت که مسئله فلسطین مسئله کرامت و آزادگی و ایستادگی و مسئله‌ای ریشه‌دار در آگاهی و وجدان همه مردم عراق است.

وی با تاکید بر اینکه ایالات متحده در حمایت از رژیم صهیونیستی و گسترش دادن دامنه جنگ در منطقه به انصارالله یمن مرتکب اشتباهی بزرگ شد، گفت: امیدواریم آمریکا متوجه اشتباه خود شود و به خوبی روند متغیرهای منطقه را درک کند که همه جهان در حال تغییر و خاورمیانه در صف اول این تغییر در موازین قدرت و تحولات اجتماعی و حوادث سیاسی است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که ملت‌های اسلامی و عربی از حمایت و پایبندی خود به ایجاد راه حل عادلانه برای ملت فلسطین یعنی آتش‌بس فوری و ورود کمک‌های انسانی به اندازه کافی و بازسازی غزه و دستیابی به حقوق کامل فلسطینیان در تشکیل کشور مستقل در خاک خود با پایتختی قدس شریف کوتاه نمی‌آیند.

حکیم در پایان به تلاش‌های خود در راستای آشکار کردن تصویر واقعی عراق و تلاش برای تثبیت بنیان‌های ثبات و صلح و سازندگی در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد که در دیدارهای خود با سران منطقه شاهدیم که این درک در حال شکل گرفتن است و تلاشی برای حمایت از اقدامات عراق در تحقق صلح و ثبات در منطقه دیده می‌شود.

311311

منبع: khabaronline-1885129

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار