واکنش مدودف به پیروزی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری

دمیتری مدودف رئیس جمهوری سابق معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه پیروزی ولادیمیر پوتین در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تبریک گفت.

به گزارش خبرآنلاین مدودف یکشنبه شب در پیامی در تلگرام نوشت: پیروزی خیره‌کننده ولادیمیر پوتین در انتخابات را تبریک می‌گویم.

تلویزیون دولتی روسیه نیز «حمایت گسترده از رئیس جمهوری» او «وحدت باورنکردنی» مردم این کشور از پوتین را ستود.

به نقل از ایرنا سومین و آخرین روز اخذ رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه ساعت ۲۰ یکشنبه ۲۷ اسفندماه در همه مناطق این کشور پایان رسید و بنا بر اعلام کمیسیون مرکزی انتخابات این کشور، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری کنونی و نامزد این انتخابات ۸۷.۶۸ درصد آرا در شمارش ۳۰.۰۸ درصد رأی شرکت‌کنندگان در این انتخابات را به خود اختصاص داد.

پس از وی، نیکولای خاریتونوف نامزد حزب کمونیست روسیه با بیش از ۸۵۱ هزار رأی وکسب ۳.۹۵ درصد آرا جایگاه دوم را دارد.

جایگاه سوم نیز به ولادیسلاو داوانکوف نامزد حزب مردم جدید اختصاص دارد. وی تا این میزان شمارش آرا،‌ موفق به کسب بیش از ۸۲۱ هزار رأی ( ۳.۸۱ درصد آرا) شده است.

لئونید اسلوتسکی نامزد حزب لیبرال دموکراسی نیز ۳.۰۱ درصد آرا یعنی بیش از ۶۴۷ هزار رأی را به دست آورده است.

این پنجمین باری است که پوتین برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه نامزد شده و با پیروزی در این دور از انتخابات، دوره ریاست وی تا ۶ سال دیگر یعنی سال ۲۰۳۰ میلادی تمدید خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ روسیه در سه روز متوالی انجام شد. این انتخابات از روز جمعه آغاز شد و یکشنبه آخرین روز آن است.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری کنونی، نیکولای خاریتونوف از حزب کمونیست، ولادیسلاو داوانکوف از حزب مردم جدید و لئونید اسلوتسکی حزب لیبرال دموکراسی روسیه نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور هستند.

311311

منبع: khabaronline-1885424

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار