حماس: انتخاب پوتین در راستای منافع راهبردی فلسطین و خاورمیانه است

رئیس روابط بین‌الملل دفتر سیاسی حماس امروز (سه‌شنبه) گفت، پیروزی «ولادیمیر پوتین» در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه منافع راهبردی مردم فلسطین و کل منطقه را تامین می‌کند.

حماس: انتخاب پوتین در راستای منافع راهبردی فلسطین و خاورمیانه است

به گزارش خبرآنلاین، «باسم نعیم» رئیس روابط بین‌الملل دفتر سیاسی حماس به اسپوتنیک گفت: «انتخاب مجدد رئیس‌جمهور پوتین برای آرمان فلسطین مهم است. رئیس‌جمهور روسیه به دلیل حمایت بی‌دریغ خود از مسئله فلسطین و حق مردم فلسطین برای مقاومت در برابر اشغالگری که اخیرا در موضع ثابت روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد دیده‌ایم، شهرت دارد. پیروزی رئیس‌جمهور پوتین در راستای نفع استراتژیک فلسطینی‌ها و کل منطقه است».

این مقام جنبش حماس علت جنگ جاری فلسطین و رژیم صهیونیستی را «همدستی ایالات متحده با اسرائیل» دانست و گفت واشنگتن برای چندین دهه از هرگونه امکان حل و فصل مناقشه رژیم صهیونیستی و فلسطین جلوگیری کرده و همین مساله «اراده بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ در غزه را تضعیف می‌کند.»

به گزارش ایسنا، باسم نعیم گفت: «منافع ریشه‌ای فلسطینی‌ها در تضعیف حضور آمریکا در منطقه و بازگرداندن تعادل در نظام بین‌الملل، یعنی از بین بردن نظم جهانی تک‌قطبی و یک‌جانبه‌گرایی وجود دارد».

این مقام حماس افزود، انتخاب مجدد پوتین نشان‌دهنده اعتماد روس‌ها به اوست، به‌ویژه با توجه به «حمله مستقیم به روسیه به‌عنوان یک کشور و شخص رئیس‌جمهور پوتین» توسط کشورهای غربی به رهبری ایالات متحده.

براساس نتایجی که کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه پس از بررسی ۱۰۰ درصد آرا در روز دوشنبه منتشر کرد، پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه با کسب ۸۷.۲۸ درصد آرا به پیروزی رسید و برای پنجمین بار ریاست جمهوری را به دست گرفت.

310310

منبع: khabaronline-1886076

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار