داماد ترامپ : املاک ساحلی غزه بسیار با ارزش است

«جرارد کوشنر» داماد دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور سابق آمریکا که به عنوان یکی از دلالان ارشد خاورمیانه در دولت او در کاخ سفید حضور داشت، در سخنانی سود جویانه و بی شرمانه اعلام کرد که املاک ساحلی غزه در بسیار با ارزش است.

داماد ترامپ : املاک ساحلی غزه بسیار با ارزش است

به گزارش خبرآنلاین از "الجزیره انگلیسی" در تصاویری که از داماد ترامپ منتشر شده است، او چشم‌انداز خود را برای آینده غزه پس از جنگ بیان می‌کند.

کوشنر درحالی که در دانشگاه هاروارد صحبت می کرد، گفت: اگر مردم بر ساخت مسکن تمرکز کنند، املاک ساحلی غزه می تواند بسیار ارزشمند باشد.

داماد ترامپ همچنین مدعی شد مایه شرمساری است که «تمام سرمایه» در غزه به جای آموزش و «نوآوری» صرف ساختن شبکه‌های تونل و تسلیحات شده است.

او اظهار کرد که در صورت مسوولیت گرفتن دوباره، غیر نظامیان غزه را به جایی در صحرای نقب منتقل خواهد کرد و همزمان غزه "پاکسازی" خواهد شد.

به گزارش ایرنا کوشنر در اظهاراتی ضد مردم فلسطین و غزه مدعی شد: من فکر می‌کنم در حال حاضر، ایجاد یک منطقه امن در نقب، انتقال غیر نظامیان به خارج و سپس ورود به غزه، اقدام درستی است.

وقتی از داماد ترامپ پرسیده شد که آیا مقامات اسرائیلی و آمریکای درحال حاضر در این خصوص گفتگو می کنند، وی از پاسخ طفره رفت.

اگر دونالد ترامپ در نوامبر امسال مجدداً رئیس جمهور آمریکا شود، کوشنر می تواند بار دیگر نقش برجسته ای در دولت او داشته باشد.

اظهارات او نشان دهنده چگونگی سیاست ترامپ در قبال فلسطین در دوره دوم ریاست جمهوری اش است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

310310

منبع: khabaronline-1886168

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار