ارتش فرانسه آماده جنگ است

در حالیکه طی هفته‌های اخیر، رئیس‌جمهور فرانسه مکرراً اعزام نیروهای غربی به اوکراین برای کمک به کی‌یف در نبرد با مسکو، را منتفی ندانسته، رئیس ستاد نیروی زمینی ارتش فرانسه،گفت که پاریس آماده رویارویی با هر تحولی است که در سطح بین‌المللی رخ می‌دهد و برای «سخت‌ترین درگیری‌ها» برای محافظت از خود آماده است.

به گزارش خبرآنلاین، آیا جنگ جدیدی درهای اروپا را می‌زند؟ ژنرال پیر شیل، رئیس ستاد نیروی زمینی ارتش فرانسه در مصاحبه‌ای با روزنامه «لوموند» گفت که نیروهای فرانسه «آماده هستند» و تاکید کرد که «تحولات در شرایط بین المللی هر چه که باشد، فرانسوی‌ها را می‌توان متقاعد کرد؛ سربازان آنها پاسخ خواهند داد»

شیل گفت که فرانسه «مسئولیت‌های بین‌المللی» دارد و با توافق‌نامه‌های دفاعی با «کشورهایی که در معرض تهدیدهای بزرگ قرار دارند» مرتبط است، و بنابراین باید نیروهایش آموزش ببیند و با ارتش‌های هم‌پیمان کار کند.

وی افزود که بازدارندگی هسته‌ای «ضمانتی جهانی نیست» زیرا در برابر درگیری‌هایی که در « آستانه منافع حیاتی» باقی می‌مانند محافظت نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، شیل گفت که ارتش باید از طریق واکنش پذیری از نظر طرح نیرو و توانایی انجام عملیات با گستره بیشتر، خود را یک نیروی معتبر نشان دهد.

او گفت: فرانسه دارایی‌هایی برای ارائه دارد، زیرا یکی از اعضای تاریخی ناتو است.

از نظر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، پروژه نظم جهانی مبتنی بر حاکمیت کشورها، حقوق بین‌الملل و حل و فصل اختلافات از طریق مذاکره به‌عنوان غربی و حتی شکست‌خورده معرفی می‌شود.

وی گفت: توضیحی برای این تنش و خشونت دوباره، چه در اوکراین و چه در نوار غزه بین حماس و اسرائیل وجود دارد. او معتقد است «بازگشت خشونت جنگی بازتابی از تضعیف قوانین بین‌المللی است.»

اشکال جدید خشونت و پیشرفت های تکنولوژیکی (مانند هواپیماهای بدون سرنشین) به این درگیری های جدید کمک می کند. به گفته او، تضادهای فعلی ارتش را به بازنگری در مفهوم حجم نیرو سوق می دهد. زمانی که می‌توانستیم با ۳۰۰ سرباز بر روند تاریخ تأثیر بگذاریم به پایان رسیده است. اما ارتش آماده است و فرانسه می تواند ۲۰۰۰۰ نفر را ظرف سی روز بسیج کند.

این ژنرال فرانسوی ادامه می دهد: به طور کلی‌تر، ارتش حتی می‌تواند خود را به ابزاری برای فرماندهی یک سپاه ائتلافی، «تا ۶۰۰۰۰ نفر» مجهز کند. به دست آوردن منابع فرماندهی کارآمدتر و همچنین ظرفیت‌های استقرار بیشتر به منظور سنگین کردن وزنه در بازی قدرت‌ها در آینده امکان پذیر می‌شود.

وی در پایان اعلام کرد: «فرانسه هم بازدارندگی هسته‌ای دارد. بسیاری از عناصر لازم برای دلسرد کردن دشمن احتمالی به منظور پیروزی در جنگ قبل از جنگ ضروری است. بنابراین ارتش فرانسه آماده است و صرف نظر از تحولات بین المللی، سربازان پاسخ حاضر خواهند داد».

در ۲۶ فوریه، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه با مطرح کردن احتمال اعزام نیروهای فرانسوی به اوکراین، همه را شگفت زده کرد و تاکید کرد که هیچ گزینه ای نباید از روی میز حذف شود.

این پیشنهاد حمایت چندانی در اروپا نداشته است.

310310

منبع: khabaronline-1886270

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار