سناتور آمریکایی خواستار قطع کامل همه کمک‌ها به نتانیاهو شد

سناتور آمریکایی به ادامه جنایت ضد انسانی رژیم صهیونیستی در غزه واکنش نشان داد و گفت که واشنگتن نباید حتی یک پن هم به نتانیاهو کمک کند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل الجزیره، سناتور آمریکایی، «برنی سندرز» در واکنش به ادامه جنایت ضد انسانی رژیم صهیونیستی در غزه گفته است که با توجه به فاجعه و قحطی در غزه، ایالات متحده نباید حتی یک پن هم به ماشین جنگی نتانیاهو کمک کند.

برنی سندرز همچنین به اقدام اخیر آمریکا علیه تل آویو واکنش نشان داد و این اقدام را ستود و گفت: پارلمان کانادا به توقف فروش تسلیحات به اسرائیل رأی داد و این کار کاملاً درست است.

ساعاتی پیش از این، روزنامه اسراییلی «جروزالیم پست» اعلام کرد وزیر خارجه کانادا پس از طرح غیرالزام‌آور مجلس عوام این کشور، از توقف صادرات سلاح به رژیم صهیونیستی خبر داده است.

به گزارش مهر در همین راستا، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این اقدام کانادا گفت: اتخاذ چنین تصمیمی از سوی کانادا که به حق اسراییل برای دفاع از خود لطمه وارد می‌کند، مایه تاسف است.

علاوه بر این، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که خاخام زوی فریدمن رهبر جریان حریدی گفته مرگ بهتر از خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی است.

همچنین خبرگزاری آکسیوس تاکید کرد که طبق نظرسنجی‌های شبکه‌های اصلی اسراییلی، اکثریت اسراییلی‌ها خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام هستند.

منبع مذکور اشاره کرد که بر پایه این نظرسنجی‌ها، در صورتی که اکنون انتخابات برگزار شود، بنی گانتز نتانیاهو را شکست خواهد داد.

از سوی دیگر، جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد اقدام ارتش نازی و جنایتکار اسراییل به هدف قرار دادن کمیته‌های مردمی و عشایریِ مسوول توزیع کمک‌های بشردوستانه در میدان الکویت در جنب شهر غزه و شهادت شماری از کارکنان این کمیته‌ها دلیلی دیگر بر وحشی‌گری صهیونیست‌های جنایتکار است که به دنبال هدف قرار دادن هرگونه نهاد محلی و عشایری ملی در غزه است که اقدام به توزیع کمک‌های بشردوستانه می‌کنند تا اینگونه طرح شوم و خبیثانه خود با هدف کوچاندن ملت فلسطین را به اجرا گذاشته و موجب انتشار هرج و مرج و ناامنی در این باریکه شوند.

همچنین جنگنده‌های اسراییلی منزل خانواده الهباش در شرق اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه را بمباران کردند. گفته شده در این جنایت ۱۵ فلسطینی به شهادت رسیده و شمار زیادی هم زیر آوار مانده‌اند.

همزمان گردان‌های مجاهدین اعلام کرد امروز و دیروز دو تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف بیمارستان شفا در غرب غزه با گلوله‌های آر پی جی هدف قرار داده است. گروهان‌های قدس هم اعلام کرد با سلاح تیربار با نیروهای اشغالگر اسراییلی در اطراف بیمارستان شفا در شهر غزه درگیر شده و تعدادی از این نیروها را کشته و زخمی کرده است.

خبرنگار الجزیره هم اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی کمیته‌های عشایری مسوول توزیع کمک‌های بشردوستانه در میدان الکویت در شهر غزه را هدف قرار داده که طی آن دست کم ۲۳ نفر به شهادت رسیدند.

همچنین منابع رسانه‌ای از درگیری شدید گروه‌های مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسراییلی در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه خبر دادند.

خبر دیگر از غزه اینکه محمد صلاح الدریوی نایب رییس دیوان عالی فلسطین در نوار غزه در بمباران ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی به شهادت رسید.

با وجود گذشت ۱۶۵ روز از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی از یک سو و حمله‌های وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از سوی دیگر عملیات‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه همچنان ادامه دارد.

310310

منبع: khabaronline-1886260

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار