معترضانِ نتانیاهو بزرگراه تل‌آویو را بستند

جمعی از خانواده‌های اُسرای صهیونیستی با تجمع در شهر تل‌آویو بزرگراه اصلی این شهر را مسدود کردند و از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستند که برای تبادل اُسرا با حماس به توافق برسد.

به گزارش خبرآنلاین وب‌سایت شبکه الجزیره به نقل از رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کرد که گروهی از خانواده‌ها و نزدیکان اُسرای صهیونیست حاضر در نوار غزه امروز چهارشنبه بزرگراه اصلی شهر تل‌آویو را مسدود کردند تا این پیام را به کابینه بنیامین نتانیاهو ارسال کنند که برای تبادل اُسرا با حماس توافق کند.

معترضان بنرهایی را با این عبارت حمل می‌کردند که بر روی آنها خطاب به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نوشته شده بود «این وظیفه شماست، بدون توافق (آتش‌بس) از قطر برنگردید.»

در ادامه تلاش‌ها برای برقراری آتش بس در نوار غزه، دیروز سه‌شنبه برخی منابع عبری زبان فاش ساختند که اختلافات میان مسئول ارشد هیئت مذاکره کننده اعزامی به قطر با کابینه جنگ برای چانه‌زنی بر سر افزایش اختیارات برای مذاکرات آتش بس افزایش یافته است.

به گزارش مهر، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صیهونیستی به نقل از منابع آگاه از اختلاف بین مسئول پرونده اسرای اسرائیلی در ارتش و وزرای اسرائیلی بر سر گسترش اختیارات هیئت مذاکره کننده این رژیم در دوحه خبر داد.

منبع مذکور اشاره کرد که مسئول پرونده اسرای اسرائیلی در ارتش رژیم صهیونیستی گفته مسئولان سیاسی حدود اختیارات هیئت مذاکره کننده را به شدت کاهش دادند.

منابع آگاه اسرائیلی همچنین تاکید کردند که مسئول پرونده اسرا در ارتش گفته مذاکرات بدون دادن اختیارات گسترده به هیئت مذاکره کننده شکست خواهد خورد.

در همین راستا، شبکه خبری الجزیره درباره دورنمای آتش بس در غزه به نقل از روزنامه واشنگتن پست نوشت: مقامات آمریکایی فاش ساختند که در میان اعضای دولت بایدن در مورد چگونگی پایان جنگ در غزه، ناامیدی و عدم اطمینان شدید وجود دارد.

310310

منبع: khabaronline-1886329

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار