اعتراف آمریکا به اشغال جزیره «سقطری» یمن

یک مقام نظامی آمریکایی از احداث پایگاه نظامی در استان «ارخبیل سقطری» در یمن خبر داد.

اعتراف آمریکا به اشغال جزیره «سقطری» یمن

به گزارش خبرآنلاین، یک مقام نظامی آمریکا روز پنجشنبه گفت واشنگتن پدافندهای موشکی خود را در جزیره راهبری سقطری یمن تقویت کرده است.

این مسئول نظامی آمریکا در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز عربی مدعی شد: «اقدامات ما در سقطری برای جلوگیری از حملات حوثی‌ها به پایگاه‌های آمریکا در منطقه است»

او با بیان اینکه عربستان برخی تدابیری را لحاظ کرده که مانع استفاده نظامیان آمریکایی از خاک و حریم هوایی این کشور برای حمله به نیروهای یمنی می‌شود، گفت «عربستان به جنگنده های آمریکایی تنها مجوز سوخت‌گیری در فرودگاه‌های پایگاه‌های نظامی مستقر در عربستان را داده است».

به گزارش ایسنا، این مقام آمریکایی اظهار داشت: «استفاده از سامانه های پدافند موشکی آمریکایی موجود در عربستان علیه حوثی‌ها ممنوع شده است».

در همین راستا، وبگاه الیمن الان نوشت: «آمریکا برای اولین بار به طور رسمی از اشغال نظامی یکی از مهم‌ترین استان‌های یمن خبر داده است و اقدام خود را اینگونه توجیه کرده است که این تصمیم به دلیل موقعیت راهبردی این منطقه برای ائتلاف نظامی آن موسوم به "نگهبان سعادت" جهت هیمنه بر دریانوردی بین المللی در دو بخش تجاری و نظامی و نیز محدودیت‌های اعمالی ریاض بر پایگاه‌های آمریکا در این کشور اتخاذ شده است».

طبق این گزارش، امارات پس از عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۰ یک پایگاه نظامی مشترک با رژیم صهیونیستی در استان ارخبیل سقطری و تعدادی مراکز رصد دریایی و سامانه های پدافند هوایی در جزیره عبدالکوری احداث کرده که مشرف بر خلیج عدن و باب المندب است و تا شاخ آفریقا امتداد دارد.

310310

منبع: khabaronline-1886635

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار