آمریکا مدعی هدف قرار دادن تاسیسات زیر زمینی ارتش یمن شد

فرماندهی مرکزی آمریکا امروز (شنبه) ادعا کرد نیروهای وابسته به آن حملات پدافندی را علیه سه تاسیسات زیر زمینی متعلق به ارتش یمن ترتیب دادند.

آمریکا مدعی هدف قرار دادن تاسیسات زیر زمینی ارتش یمن شد

به گزارش خبرآنلاین، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) مدعی شد: این حملات امکانات و توانمندی‌هایی را هدف گرفته است که حوثی‌ها (انصارالله) برای تهدید و حمله به کشتی‌های دریایی و کشتی‌های تجاری در منطقه استفاده می‌کردند.

این منبع اعلام کرد تاسیسات انبار و ذخیره‌سازی سلاح تهدیدی برای نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف و همچنین کشتی‌های تجاری در منطقه بودند.

ادعای ارتش آمریکا درباره حمله ارتش یمن به کشتی‌های تجاری در منطقه در حالی مطرح می‌شود که انصارالله بارها اعلام کرده است که حملات آن تنها کشتی‌های رژیم صهیونیستی یا کشتی‌هایی را که عازم اراضی اشغالی هستند هدف قرار می‌دهد و این حملات تا توقف حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه و برقراری آتش‌بس ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام وبگاه صدی البلد، فرماندهی مرکزی آمریکا همچنین با انتشار بیانیه‌ای از طریق پلتفرم ایکس مدعی شد نیروهای ارتش آمریکا در مقابله با چهار فروند پهپاد متعلق به ارتش یمن توانستند آنها را منهدم کنند.

فرماندهی مرکزی آمریکا در ادامه این بیانیه مدعی شد: «حوثی‌ها چهار موشک بالستیک ضد کشتی شلیک کردند، اما هیچ خسارتی در این زمینه گزارش نشده است.»

310310

منبع: khabaronline-1887254

ارسال نظر