دبیرکل سازمان ملل: ما قدرت توقف جنگ در غزه را نداریم

دبیرکل سازمان ملل درحالی که به مصر سفر کرده است، روز شنبه گفت که ما قدرت توقف جنگ در غزه را نداریم، من از کسانی که قدرت توقف آن را دارند می خواهم این کار را انجام دهند.

دبیرکل سازمان ملل: ما قدرت توقف جنگ در غزه را نداریم

به گزارش خبرآنلاین؛ آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل درحالی که به مصر سفر کرده است، روز شنبه گفت که ما قدرت توقف جنگ در غزه را نداریم، من از کسانی که قدرت توقف آن را دارند می خواهم این کار را انجام دهند.

گوترش در پاسخ به سوالات خبرنگاران در فرودگاه العریش با بیان اینکه زمان اطمینان از برقراری آتش‌بس بشردوستانه فرا رسیده است، بر آزادی تمامی اسرای اسرائیلی و ایجاد کشور فلسطین تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از "الجزیره انگلیسی" وی ادامه داد: نمی توان شاهد کشته شدن این همه انسان بود و این همه رنج را بدون احساس غم شدید مشاهده کرد.

گوترش تصریح کرد : حمله زمینی به رفح یک فاجعه انسانی خواهد بود.

روز گذشته روسیه و چین پیش نویس قطعنامه آمریکا درباره خاورمیانه که به آتش بس در آن اشاره نشده بود را وتو کردند. قرار بود که امروز قطعنامه جدیدی صادر شود که به دوشنبه موکول شد.

نماینده روس‌ها در سازمان ملل اعلام کرده است که مسکو اجازه نخواهد داد که شورای امنیت به سمت بازی های آمریکا و اسرائیل کشیده شود.

امروز صدوشصت و نهمین روز جنگ غزه است و حملات رژیم صهیونیستی به غزه ادامه یافته است.

ارتش رژیم صهیونیستی از ۱۶۹ روز گذشته به طور مداوم باریکه غزه را آماج حملات هوایی، زمینی و دریایی خود قرار داده و علاوه بر کشتار بیش از ۳۲ هزار فلسطینی زیرساخت‌های این منطقه را هدف قرار داده و یک فاجعه انسانی بی‌سابقه علیه مردم غزه رقم زده است.

310310

منبع: khabaronline-1887517

ارسال نظر