حامیان فلسطین سخنرانی بایدن را قطع کردند

معترضان حامی فلسطین سخنرانی «جو بایدن» در جریان کارزار انتخاباتی در ایالت کارولینای شمالی را با سر دادن شعارهایی در اعتراض به حمایت‌های او از جنایات رژیم صهیونیستی مختل کردند.

حامیان فلسطین سخنرانی بایدن را قطع کردند

به گزارش خبرآنلاین، در جریان سخنرانی روز چهارشنبه «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا درباره حوزه بهداشت و درمان که شهر «رالِی» در ایالت کارولینای شمالی معترضان حامی فلسطین سخنرانی او را با سر دادن شعار در حمایت از غزه متوقف کردند.

به نوشته پایگاه «ان.بی.سی نیوز»، محافظان امنیتی بعد از آنکه این معترضان در واکنش به صحبت‌های بایدن گفتند: «پس بهداشت و درمان در غزه چه می‌شود؟» ۲ نفر از آن‌ها را به بیرون از محل تجمع منتقل کردند.

در جریان این سخنرانی معترضان با فریاد به بایدن اعتراض کردند که بیمارستان‌ها در غزه بمباران می‌شوند و او را «همدست در جنایات» رژیم صهیونیستی خواندند اما رئیس جمهور آمریکا در پاسخ مدعی شد: «همه حق بهداشت و درمان را دارند» و گفت که از مستمعین سخنرانی می خواهد «نسبت به آن‌ها صبور باشند.»

به نقل از ایسنا، بایدن در ادامه گفت که این معترضان «حق دارند» و ادعا کرد: «ما باید کمک‌های خیلی بیشتری را وارد غزه کنیم.»

معترضان حامی فلسطین همچنین در خارج از محل برگزاری این سخنرانی نیز تجمعی را برگزار کردند.

برپایی این تجمعات در حاشیه مراسم‌ها و تجمع‌های انتخاباتی بایدن در ماه‌های اخیر امری رایج بوده است.

از زمان عملیات هفتم اکتبر «طوفان الاقصی» رزمندگان حماس علیه رژیم صهیونیستی و متعاقب آن تشدید محاصره به همراه عملیات از هوا، دریا و زمین از سوی این رژیم علیه غزه جو بایدن با تظاهرات‌های مکرر و پی در پی در حمایت از برقراری آتش‌بس در این باریکه و در اعتراض به حمایت‌هایش از رژیم مواجه شده است.

سخنرانی بایدن در ماه ژانویه با موضوع سقط جنین نزدیک به ۱۲ بار توسط معترضان حامی فلسطین مختل شد و در پی این رخداد تیم او تلاش کردند جلوی این اتفاق را با کوچکتر کردن مراسم ها و پنهان نگه داشتن مکان‌های دقیق سخنرانی‌های او برای مدتی طولانی تر از حد معمول بگیرند.

به نوشته ان.بی.سی نیوز، بایدن با فشار بسیاری از هم‌حزبی‌های خود برای آنکه به شکلی قدرتمندتر به نیاز های انسانی در غزه پاسخ دهد مواجه شده و فشارهای سیاسی را بر دولت اسرائیل برای آنکه اجازه به ورود حجم بیشتری از کمک‌ها به نوار غزه بدهد افزایش داده است اما برای قطع شدن فروش سلاح‌های آمریکا به این رژیم درخواست نکرده است.

همزمان بایدن و متحدانش انتقادات از «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رویکرد دولت او نسبت به جنگ غزه را تشدید کرده‌اند.

اخیرا «چاک شومر»، رهبر اکثریت سنای آمریکا که همچنین رده بالا ترین مقام یهودی در آمریکا محسوب می‌شود خواستار برگزاری انتخابات جدید با هدف کنار رفتن نتانیاهو از نخست وزیری شد. بایدن بعدا از سخنرانی شومر تحسین کرده و گفت که او «یک نگرانی جدی را که نه فقط خود او بلکه بسیاری از آمریکایی‌ها در آن شریک هستند» مطرح کرده است.

311311

منبع: khabaronline-1888571

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار