توضیح ارمنستان درباره پیوستن به ناتو

وزیر امور خارجه ارمنستان با اشاره به همکاری‌های گسترده این کشور با ائتلاف نظامی ناتو، گفت که درخواست عضویت در ناتو در دستور کار این کشور قرار ندارد.

به گزارش خبرآنلاین «آرارات میزوریان» وزیر امور خارجه ارمنستان گفت که این کشور در حوزه‌های متعددی، از جمله هیات‌های صلح‌بانی با ائتلاف نظامی ناتو همکاری می‌کند، اگرچه قصد ورود به این ائتلاف را ندارد.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که میزوریان در گفت‌وگویی با شبکه تی‌ان آرژانتین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا ارمنستان برنامه‌ای برای روابط نزدیک‌تر با ناتو دارد، گفت: ما در حال حاضر هم با ناتو همکاری می‌کنیم، در فعالیت‌های صلح‌بانی مشارکت داریم، در افغانستان بودیم، اخیرا نیز شمار صلح‌بانان در کوزوو را افزایش داده‌ایم. اگر منظورتان درخواست عضویت یا قصد عضویت در ناتو است، خیر، چنین چیزی در حال حاضر، در دستور کار ما قرار ندارد.

به نقل از ایسنا میزوریان افزود که ایروان، آمریکا و اروپا را شرکای اصلی خود می‌داند.

وزیر امور خارجه ارمنستان بیان کرد: ما در حال تعمیق روابط اقتصادی و گفتمان سیاسی با اتحادیه اروپا و آمریکا هستیم. من این روند را تغییر در رفتار سیاسی نمی‌دانم. ما در تلاشیم امنیت خود را تامین کنیم، همچنین تلاش می‌کنیم که مسیر دموکراتیکمان را توسعه دهیم. می‌دانیم که شرکای متعددی در غرب داریم.

اتحادیه اروپا در ۱۲ مارس قطعنامه‌ای را صادر کرد که در آن بیان شده است «اگر ارمنستان علاقه‌مند به درخواست کسب وضعیت نامزدی داشته باشد و به مسیر اصلاحات مداوم برای تحکیم دموکراسی خود ادامه دهد، زمینه برای آغاز مرحله تحول در روابط اتحادیه اروپا-ارمنستان ایجاد می‌شود.»

311311

منبع: khabaronline-1889992

ارسال نظر

New Project اخرین اخبار
New Project پربیننده‌ترین اخبار