واکنش روسیه به تجاوز نظامی اسرائیل علیه کنسولگری ایران

وزارت امور خارجه روسیه حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را به شدت محکوم کرد و از اسرائیل خواست که اقدامات غیرقابل قبول خود در منطقه را متوقف کند.

به گزارش خبرآنلاین، وزارت امور خارجه روسیه شامگاه دوشنبه در این بیانیه یادآور شد:‌ شامگاه اول آوریل (۱۳ فروردین ۱۴۰۳)، نیروی هوایی اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق حمله کرد. در نتیجه این حمله، ساختمان به طور کامل تخریب شد. بر اساس اطلاعات دریافتی تعداد قابل توجهی کشته و زخمی از جمله دیپلمات ها وجود دارد.

به گزارش ایرنا این وزارتخانه با تأکید بر اینکه حمله به دفتر کنسولی ایران در سوریه را به شدت محکوم می کنیم، افزود:‌ ما هرگونه حمله به تأسیسات دیپلماتیک و کنسولی را که نقض ناپذیری آن توسط کنوانسیون های مربوطه وین تضمین شده است، قاطعانه غیرقابل قبول می دانیم.

در بیانیه مسکو آمده است: ما توجه ویژه همگان را به این واقعیت جلب می کنیم که این حمله در یک منطقه شهری پرجمعیت انجام شد و خطر زیادی برای تلفات بسیار شهروندان غیرنظامی ایجاد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: چنین اقدامات تهاجمی اسرائیل مطلقاً غیرقابل قبول است و باید متوقف شود.

وزارت امور خارجه روسیه در ادامه تأکید کرد:‌ لازم است که همه اعضای مسئول جامعه بین المللی موضع خود و ارزیابی قانونی مناسب از این اقدامات اسرائیل را به وضوح مشخص کنند.

روسیه همچنین از سران تل‌آویو قویاً خواسته است که اقدامات نظامی تحریک‌آمیز در سوریه و سایر کشورهای همسایه را که پیامدهای بسیار خطرناک در کل منطقه را به دنبال دارد، کنار بگذارد.

311311

منبع: khabaronline-1890231

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار