نتانیاهو : هر کسی به اسرائیل آسیب بزند؛ اسرائیل به او آسیب می زند / رویترز : واکنش ایران، حساب شده خواهد بود

رویترز نوشت این سخنان نتانیاهو بعد از آن مطرح می شود که ارتش اسرائیل اعلام کرد مرخصی همه واحدهای رزمی خود را لغو می کند. همچنین نیروهای دفاع هوایی خود را تقویت می کند.

نتانیاهو : هر کسی به اسرائیل آسیب بزند؛ اسرائیل به او آسیب می زند / رویترز : واکنش ایران، حساب شده خواهد بود

به گزارش خبرآنلاین، نتانیاهو گفت هر کسی به اسرائیل آسیب بزند یا برای آن برنامه ریزی کند؛ اسرائیل هم به او آسیب می زند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در آغاز جلسه کابینه امنیتی اواخر عصر پنجشنبه گفت: "سال‌ها است که ایران مستقیماً و از طریق گروه های نیابتی هایش علیه ما کار می‌کند. سپس اسرائیل علیه ایران و نیروهای نیابتی‌اش کار خواهد کرد؛ چه دفاعی و چه تهاجمی".

نتانیاهو گفت اسرائیل از خود دفاع خواهد کرد.
به گزارش عصر ایران، خبرگزاری رویترز نوشت: "اسرائیل روز پنجشنبه پس از کشته شدن دو ژنرال ایرانی در دمشق، خود را برای احتمال حمله تلافی جویانه ایران را آماده کرد و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر گفت که کشورش به هر کسی که به آن آسیب برساند یا قصد انجام آن را داشته باشد آسیب خواهد رساند".

نتانیاهو افزود: ما می دانیم چگونه از خود دفاع کنیم و بر اساس این اصل ساده عمل می کنیم: هرکس به ما آسیب برساند یا قصد آسیب رساندن به ما را داشته باشد به او آسیب خواهیم رساند.

رویترز نوشت این سخنان نتانیاهو بعد از آن مطرح می شود که ارتش اسرائیل اعلام کرد مرخصی همه واحدهای رزمی خود را لغو می کند. همچنین نیروهای دفاع هوایی خود را تقویت می کند.

نتانیاهو در جلسه کابینه

رویترز اضافه کرد:"احتمال واکنش ایران به حمله هوایی که گمان می‌رود توسط اسرائیل به سفارت ایران در دمشق انجام شده باشد، شبح یک جنگ گسترده‌تر را به وجود آورد."

رویترز همچنین خبر داد دو منبع ایرانی گفتند که پاسخ تهران برای جلوگیری از تشدید تنش، حساب شده است.

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با نتانیاهو صحبت کرده و آنها درباره تهدیدات ایران گفتگو کرده اند. واشنگتن گفت بایدن به صراحت گفته است امریکا با قدرت از اسرائیل در مقابله با این تهدید حمایت می کند.

چند خبرنگار رویترز و ساکنان تل آویو روز پنجشنبه گفتند خدمات تعیین جهانی موقعیت GPS مختل شده است، اقدامی که ظاهرا با هدف خنثی کردن موشک های هدایت شونده انجام شده است.

رویترز در باره حمله هوایی به ساختمان بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق هم نوشت: "به طور گسترده تصور می شود این اقدام از سوی اسرائیل انجام شده است. این یکی از برجسته ترین عملیات هایی است که منافع ایران در سوریه، متحد نزدیک تهران را هدف قرار می دهد. اسرائیل مسئولیت خود را تایید یا رد نکرد. نتانیاهو در سخنرانی خود به این حمله اشاره ای نکرد".

اسرائیل 6 ماه است که جنگ علیه جنبش مقاومت اسلامی (حماس) را آغاز کرده و همچنان ادامه جنگ در غزه ادامه دارد. این جنگ تاکنون بیش از 30 هزار کشته به جای گذاشته است که بیشتر آنها غیرنظامیان ازجمله زنان و کودکان هستند.

جنگ غزه بعد از آن رخ داد که حماس حمله غافلگیرانه ای علیه جنوب اسرائیل داشت. در این حمله 1200 نفر در اسرائیل کشته و 250 نفر هم به اسارت گرفته شدند.

310310

منبع: khabaronline-1891542

ارسال نظر