انگشت اتهام مدودف به سمت رهبران غربی در حمله تروریستی مسکو

معاون شورای امنیت ملی روسیه در اظهاراتی رییس جمهور فرانسه و دیگر رهبران غربی را از هم‌دستان و حامیان بالقوه حمله تروریستی اخیر به تالار کنسرت «کروکوس» دانسته و گفت که بانیان اصلی این حمله از مقامات «اوکراین نازی» بوده‌اند.

انگشت اتهام مدودف به سمت رهبران غربی در حمله تروریستی مسکو

به گزارش خبرآنلاین «دمیتری مدودف» رییس جمهور پیشین روسیه و معاون شورای امنیت ملی این کشور عنوان داشت «امانوئل ماکرون»، رییس جمهور فرانسه و دیگر رهبران غربی را می‌توان به واسطه همکاری‌شان با کی‌یف از همدستان حمله تروریستی مرگ‌بار اخیر به تالار کنسرت «کروکوس» در مسکو در نظر گرفت.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که مدودف در پستی در کانال تلگرامی خود نوشت: از جمله هم‌دستان (این حمله) ماکرون است. لفاظی او، اقداماتش و مهم‌تر از همه، اجازه او به انجام شدن عملیات‌های سری با رژیم باندرا (سازمان ملی‌گرایان اوکراین) را واقعا می‌توان هم‌دستی در حمله تروریستی ۲۲ مارس برشمرد. واضح است که ماکرون و شماری دیگر از رهبران غربی حامیان این حمله تروریستی هولناک هستند. این به هیچ وجه بخشودنی نیست.

به نقل از ایسنا او همچنین مدعی شد که بانیان اصلی این حمله تروریستی در نزدیکی مسکو، مقامات «اوکراین نازی» بودند که «در سایه گروه تروریستی داعش مخفی شده بودند.»

معاون رییس شورای امنیت ملی روسیه در این پست تلگرامی همچنین نوشت: آن‌ها مقامات اوکراین نازی هستند. ایده جبران شکست‌ها در میدان جنگ با حملات تروریستی در اذهان کریه آن‌ها زاده شده بود. آن‌ها یا باید طبق قانون یا به طریقی که در تمام دنیا با تروریست‌ها برخورد می‌شود، پاسخگوی آن باشند؛ بدون آن که مشمول قانون مرور زمان شوند.

مدودف همچنین گفت که بانیان این حمله تروریستی داستان همیشگی نقش داعش را مطرح کردند که خود افراط‌گرایان نیز مایل بودند آن را تایید کنند.

او افزود: آن‌ها (نیروهای داعش) همیشه این کار را می‌کنند تا ثروتشان را بالا ببرند. خوب، کسی پول آن را پس نزد؛ احتمالا پاداششان را نیز دریافت کرده‌اند. اما طراحان اصلی خود را پنهان کرده‌اند.

مدودف گفت که مرتکبان این حمله تروریستی نه از میان «مذهبیون متعصب»، بلکه «قاتلان استخدام‌شده بودند.»

در ۲۲ مارس (۳ فروردین) چند مرد مسلح وارد تالار کنسرل کروکوس شده و شروع به تیراندازی به افراد حاضر در آن‌جا کردند. طبق آخرین گزارش وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه، این حمله ۱۴۴ کشته بر جای گذاشت. چهار مظنون این حمله که شهروندان تاجیکستانی بودند، تلاش کرده بودند با یک اتوموبیل فرار کنند اما بازداشت و متهم به تروریسم شدند.

مقامات روسیه بر این باورند که برنامه آن‌ها فرار کردن به اوکراین بود که طراحان اصلی این حمله قرار بود در آن‌جا به آن‌ها پناه بدهند. تحقیقات در این باره ادامه دارد.

311311

منبع: khabaronline-1892198

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار