طالبان هم فیس‌بوک را در افغانستان فیلتر می‌کند!

طالبان قصد دارد فیس‌بوک را فیلتر کند چون می‌گوید باعث هدررفتن وقت جوانان می‌شود.

طالبان هم فیس‌بوک را در افغانستان فیلتر می‌کند!

به گزارش رویداد ایران و به نقل از خبرآنلاین، براساس گزارش دیجیاتو، وزیر مخابرات طالبان اعلام کرد فیس‌بوک در افغانستان مسدود می‌شود، چون جوانان افغان «سرگرم» شبکه‌های اجتماعی شده‌اند.

فیس‌بوک محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در افغانستان است و حدود ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار کاربر افغان در آن فعالیت می‌کنند؛ اما به گفته وزیر مخابرات طالبان، این شبکه اجتماعی وقت جوانان را «ضایع» می‌کند و به زیان ملت است.

«نجیب‌الله حقانی»، سرپرست وزارت مخابرات طالبان، در گفت‌وگو با طلوع‌نیوز گفت: «جوانان ما و شما از نگاه علمی ضعیف و اکثریتشان بی‌سواد هستند. آن‌ها بازهم با این چیزها وقت خود را ضایع می‌کنند و پولی که مصرف می‌شود به نفع شرکت و به زیان ملت است. برای این موضوع پالیسی ساخته شده که فیس‌بوک را محدود و مسدود کنیم.»

طالبان هم فیس‌بوک را در افغانستان فیلتر می‌کند!

این مقام حکومت طالبان تابستان ۱۴۰۱ نیز گفته بود که در طول یک سال بیش از ۲۳ میلیون سایت «غیر اخلاقی» را مسدود کرده‌اند.

او در گفت‌وگوی اخیرش گفت «شبکه‌های مخابراتی»‌ پیش از سلطه طالبان بر افغانستان، برای تأمین امنیت‌ سایت‌هایشان به دولت پول پرداخت می‌کردند و در جغرافیای افغانستان حاکمیت داشتند.

وزیر مخابرات طالبان همچنین بر اهمیت حریم شخصی افراد تأکید کرد و گفت: «کسی حق ندارد حریم شخصی افراد را نقض کند و درصورت نیاز، تنها به نهادهای امنیتی اجازه می‌دهند تا برای جلوگیری از رویدادهای ضد امنیت و تعقیب افراد مجرم به مکان‌های آنان دسترسی یابند.»

۲۲۷۲۲۷

منبع: khabaronline-1892402

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار