برخی کشورها با تداوم حمایت از جنایات صهیونیست‌ها ،صرفا خواستار خویشتن‌داری ایران هستند

حسین امیرعبداللهیان و خانم «پنی وونگ» وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و استرالیا طی تماس تلفنی، در خصوص آخرین تحولات منطقه به خصوص اوضاع فلسطین و مناسبات دو جانبه گفتگو و تبادل نظر کردند.

برخی کشورها با تداوم حمایت از جنایات صهیونیست‌ها ،صرفا خواستار خویشتن‌داری ایران هستند

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی ضمن تاکید بر اهمیت رایزنی های سیاسی و تقویت ساز و کارهای مشورتی بین دو کشور،‌ بر تلاش مشترک برای رفع موانع موجود در روند توسعه و گسترش روابط تهران و کانبرا تاکید کرد.

وی با ابراز تاسف و انتقاد از عدم اجابت درخواست ایران از سوی شورای امنیت سازمان ملل برای محکومیت جنایت تروریستی رژیم اسراییل در حمله به سفارت ایران در دمشق افزود: برخی دولت‌های غربی از محکومیت این اقدام تروریستی که صراحتا ناقض حقوق بین الملل و کنوانسیونهای بین المللی است، اجتناب کردند و با تداوم حمایت از جنایات صهیونیست ها صرفا خواستار خویشتنداری ایران هستند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین بر لزوم تحت فشار قرار دادن رژیم اسرائیل برای پایان بخشیدن به جنگ و نسل کشی و گرسنگی دادن مردم فلسطین در غزه تاکید کرد.

خانم وونگ وزیر خارجه استرالیا نیز در این گفتگوی تلفنی، ضمن تاکید بر این که نگرانی جمهوری اسلامی ایران را از حمله به بخش کنسولی سفارت در دمشق درک می کند، خواستار خویشتن داری ایران شد.

طرف استرالیایی همچنین نسبت به افزایش تنش ها و اقدامات متقابل و توسعه دامنه جنگ با تبعات غیرقابل کنترل و فراتر از تحمل منطقه ابراز نگرانی کرد.

310310

منبع: khabaronline-1893985

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار