واکنش هند به پاسخ نظامی ایران به حمله رژیم صهیونیستی

وزارت امورخارجه هند در واکنش به پاسخ نظامی ایران به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، خواستار خویشتنداری و پرهیز از تشدید تنش‌ها در منطقه شد.

واکنش هند به پاسخ نظامی ایران به حمله رژیم صهیونیستی

به گزارش خبرآنلاین وزارت امورخارجه هند با انتشار بیانیه‌ای به پاسخ نظامی شب گذشته ایران به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت تهران در دمشق واکنش نشان داد.

وزارت امور خارجه هند با ابراز نگرانی درباره تهدیدات علیه صلح و امنیت در منطقه اعلام کرد که هند خواستار تنش‌زدایی فوری است و از همه طرف‌ها خواست تا خویشتن‌دار باشند، از خشونت خودداری کنند و به مذاکرات دیپلماتیک بازگردند.

به نقل از ایسنا وزارت امور خارجه هند افزود: ما از تشدید خصومت‌ها بین اسرائیل و ایران که صلح و امنیت منطقه را به خطر می‌اندازد، به‌طور جدی نگران هستیم. ما خواستار تنش‌زدایی فوری، خویشتن‌داری، پرهیز از خشونت و بازگشت به مسیر دیپلماسی هستیم.

این وزارت‌خانه همچنین تصریح کرد: ما از نزدیک این وضعیت در حال تحول را رصد می‌کنیم. سفارتخانه‌های ما در منطقه با جامعه هند در تماس نزدیک هستند. حفظ امنیت و ثبات در منطقه حیاتی است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه شنبه اعلام کرد در پاسخ به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق، اهدافی را در سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است.

آنتونی بلینکن، وزیر امورخارجه آمریکا در واکنش به پاسخ نظامی ایران بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت: اگرچه ما به دنبال تشدید تنش (با ایران) نیستیم، به حمایت از دفاع اسرائیل ادامه خواهیم داد و همان‌طور که رئیس‌جمهور تصریح کرد، از پرسنل ایالات متحده دفاع خواهیم کرد.

311311

منبع: khabaronline-1894919

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار