روسیه: «کوریِ گزینشی» غرب در قبال خاورمیانه نامحدود است

معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که امتناع همکاران غربی در شورای امنیت از ممانعت از تشدید تنش در خاورمیانه نشان دهنده بی‌پروایی و «کوریِ انتخابی» آنها است.

روسیه: «کوریِ گزینشی» غرب در قبال خاورمیانه نامحدود است

به گزارش خبرآنلاین دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در کانال تلگرامی خود نوشت: بار دیگر به این نتیجه رسیدیم که تمسخر و بی‌احتیاطی همکاران غربی ما و کوری گزینشی آنها حد و مرزی ندارد و اکنون حتی به یاد نمی‌آورند که با حمایت نکردنشان از پیش‌نویس بیانیه شورای امنیت در محکومیت حمله اسرائیل به کنسولگری ایران و انتشار رسانه‌ای آن از منع تشدید تنش خودداری کرده‌اند.

وی افزود: همانطور که در مورد آغاز دفاع نظامی ما در اوکراین بود، تاریخ برای آنها فقط با حمله تلافی جویانه ایران شروع می شود و اسرائیلی‌ها به شکلی قابل پیش‌بینی شرایط را تشدید می‌کنند.

به نقل از ایسنا این دیپلمات خاطرنشان کرد: «اسرائیلی‌ها همانطور که از آنها انتظار می‌رود، به شیوه خاص خود پیش می‌روند: اسرائیل قربانی است و بقیه مقصرند. واضح است که این دقیقاً همان سناریویی است که با تاکتیک‌های غربی‌ها و حامیان آنها انجام می‌دهند.

پولیانسکی تاکید کرد که باند فرانکو ساکسون نتانیاهو اکنون شروع به بی‌ثبات کردن منطقه می‌کند و ایران را مسؤول همه گناهان می‌داند. ما قبلاً همه اینها را در جایی دیده‌ایم، نه؟

پیش از این، آمریکا و انگلیس از بحث درباره پیش‌نویس بیانیه پیشنهادی روسیه به شورای امنیت سازمان ملل در خصوص حمله به کنسولگری ایران در دمشق خودداری کردند.

در عین حال واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، پس از نشست شورای امنیت درباره حمله ایران به اسرائیل گفت که از هیچ سندی که شورا در رابطه با حمله ایران تهیه خواهد کرد، اطلاعی ندارد.

311311

منبع: khabaronline-1895340

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار