اظهارات تازه کامرون درباره پاسخ اسرائیل به ایران

وزیر امور خارجه انگلیس در سفر به اراضی اشغالی گفت که این کشور مایل است پاسخ احتمالی رژیم صهیونیستی به عملیات «وعده صادق» ایران، با کمترین گسترش تنش‌ها همراه باشد.

اظهارات تازه کامرون درباره پاسخ اسرائیل به ایران

به گزارش خبرآنلاین «دیوید کامرون» وزیر امور خارجه انگلیس که در پی پاسخ تلافی‌جویانه ایران به حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، به اراضی اشغالی سفر کرده است، در جمع خبرنگاران گفت: واضح است که اسراییلی‌ها در حال تصمیم‌گیری برای اقدام هستند. ما امیدواریم که آن‌ها به نوعی این کار را انجام دهند که در کمترین حد ممکن باعث گسترش تنش‌ها در این وضعیت شود.

به نقل از ایسنا او با اشاره به جنگ غزه افزود: اما آنچه واقعا ضرورت دارد، تمرکز دوباره روی حماس، روی گروگان‌ها، کمک‌رسانی و ایجاد وقفه‌ای در درگیری‌ها در غزه است.

خبرگزاری رویترز در این باره گزارش داد که کامرون همچنین گفت، انگلیس مایل است شاهد اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران باشد.

او با نادیده گرفتن حق مشروع ایران برای پاسخ به اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی گفت: باید پیام صریحی از جانب گروه هفت به آن‌ها داده شود.

وزیر امور خارجه انگلیس می‌گوید، به اراضی اشغالی سفر کرده است تا «پس از حمله هولناک ایران ابراز همبستگی کند.»

ایران، شامگاه شنبه با حملات گسترده پهپادی و موشکی به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق پاسخ داد. این عملیات که "وعده صادق" نام داشت، در چارچوب بند ۵۱ منشور سازمان ملل و پاسخی مشروع به تجاوزات این رژیم عنوان شد.

311311

منبع: khabaronline-1896304

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار