حماس: نتانیاهو جدیتی برای آزادی اسرا ندارد/مذاکره‌کنندگان هیچ اختیاری ندارند

قائم مقام رهبر جنبش حماس در کرانه باختری و مسئول پرونده اسرا و شهدای این جنبش خواستار آزادی ۵۰ اسیر فلسطینی در مقابل هر نظامی زن صهیونیست شد.

به گزارش خبرآنلاین، زاهر جبارین، قائم مقام رهبر جنبش حماس در کرانه باختری و مسئول پرونده اسرا و شهدای این جنبش خاطرنشان کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قصد ندارد جنگ را متوقف کند و این رژیم را به سمت نابودی و زوال سوق می‌دهد.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، زاهر جبارین در ادامه گفت خانواده‌های اسرای صهیونیست باید بدانند که نتانیاهو برای آزادی فرزندانشان جدیتی ندارد و اگر داشت، این کار را می‌کرد.

وی همچنین تصریح کرد بزرگترین دلیل و گواه بر عدم جدیت نتانیاهو، اخبار درز شده به بیرون است که نشان می‌دهد او هیچ اختیاری به هیئت مذاکره‌کننده رژیم صهیونیستی نداده است.

به گزارش ایسنا این رهبر جنبش حماس در ادامه تاکید کرد قدس و کرانه باختری در مرکز نبرد طوفان الاقصی قرار دارند به همین دلیل کابینه رژیم صهیونیستی قصد دارد نبرد بر سر آن‌ها را به نفع خود یکسره کند.

زاهر جبارین ادامه داد کرانه باختری در مقابل جنایتکاران خواهد ایستاد و ملت فلسطین به رغم تمامی جنایات و خونریزی‌ها در سرزمین خود ثابت و پایدار خواهد بود.

وی اظهار کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین باید در کنار ملت خود ایستاده و موضعی واضح و روشن در حمایت از آن‌ها در نبرد وجودی خود اتخاذ کند.

زاهر جبارین در پایان تاکید کرد که ملت فلسطین در کرانه باختری برای ماندن در سرزمین خود دست به نوآوری و خلاقیت خواهد زد.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شده و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورده است.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت ساکنان نوار غزه به‌ویژه شمال غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

310310

منبع: khabaronline-1896675

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار