ترکیه: اسرائیل باید احساس شرم کند

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه تاکید کرد که مقامات رژیم صهیونیستی باید به خاطر ارتکاب جنایت‌هایشان در نوار غزه احساس شرم کنند و خجالت بکشند.

ترکیه: اسرائیل باید احساس شرم کند

به گزارش خبرآنلاین سخنگوی وزارت امورخارجه ترکیه در پاسخ به یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که استقبال از اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) توسط رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه را مایه شرم و خجالت خوانده بود، تاکید کرد که این مقامات رژیم صهیونیستی هستند که باید به خاطر قتل و کشتار حدود ۳۵ هزار فلسطینی که بیشتر آنها زن و کودک هستند احساس شرم کنند و خجالت بکشند.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، وی در ادامه افزود تلاش‌های اعضای کابینه رژیم صهیونیستی برای تغییر ماهیت رخدادهای کنونی به نتیجه نخواهد رسید.

به نقل از ایسنا سخنگوی وزارت خارجه ترکیه همچنین گفت: اولویت ترکیه پایان دادن به کشتار غزه و برقراری صلح پایدار در منطقه از طریق تشکیل کشور فلسطین است.

وی تصریح کرد که ترکیه به تلاش و فعالیت خود در این چارچوب و افشای حقیقت جنایت‌های رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهور ترکیه و رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز شنبه در مورد آخرین تحولات حمله رژیم صهیونیستی به غزه رایزنی کردند.

طبق گزارش ریاست جمهوری ترکیه، دو طرف بر لزوم آتش بس دائم و فوری در غزه تاکید کردند.

اردوغان در دیدار هنیه در آنکارا تاکید کرد: بی‌شک اسرائیل یک روز بهای ظلم به مردم فلسطین را پرداخت خواهد کرد.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شد و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورد.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت ساکنان نوار غزه به ویژه دو استان غزه و استان شمالی در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

۳۱۱۳۱۱

منبع: khabaronline-1897768

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار