انجام تعمیرات اساسی تونل برق واحد اسیدشویی شماره یک فولاد مبارکه

تعمیرات اساسی سازه بتنی تونل برق واحد اسیدشویی شماره یک که دچار خوردگی شدید شده بود با موفقیت انجام شد.

انجام تعمیرات اساسی تونل برق واحد اسیدشویی شماره یک فولاد مبارکه

به گزارش خبرنگار ایراسین، داود زمانی، رئیس مرکز نگهداری و تعمیرات ساختمان‌های صنعتی، ضمن اعلام این خبر گفت: عملیات تعمیر بتن سازه تونل برق اسیدشویی شماره یک که از ابتدای بهره‌برداری تاکنون در فرایند کار دچار خوردگی شدید شده و ممکن بود موجب بروز حوادث جبران‌ناپذیر انسانی و تجهیزاتی شود از سوی واحد اسیدشویی درخواست شد.

وی افزود: به همین منظور تیم نظارت تعمیرات ساختمان‌های صنعتی روش‌های مختلف را جهت اصلاح دیواره تونل برق بررسی کرد که ماحصل آن انتخاب طرح تعمیراتی با رعایت جوانب مختلف ایمنی، فنی و اقتصادی پروژه با رویکرد ایجاد شرایط برگشت‌ناپذیری عیوب بود.

در تشریح چگونگی و مزایای اجرای این پروژه، تقی رحیمی، تکنسین ناظر تعمیرات ساختمانی و مسئول اجرای پروژه گفت: عملیات تعمیرات این تونل به لطف الهی و با رعایت کامل اصول ایمنی و اجرایی در طول سه ماه با انجام فعالیت‌های ذیل به‌خوبی انجام شد: ایجاد مسیر دسترسی ایمن، تعبیه سیستم تهویه هوا، ایجاد زهکش پشت دیواره تونل جهت انتقال نشتی‌های احتمالی به بیرون تونل، اجرای پوشش ضداسید بر روی شبکه آرماتور، اعمال افزودنی‌های مقاوم در برابر اسید به بتن و... .

رحیمی در پایان از همکاری واحدهای اسیدشویی شماره یک، ایمنی مرکز، بهداشت حرفه‌ای، پیمانکار مرکز نگهداری و تعمیرات ساختمان‌های صنعتی (شرکت نویدنور سپاهان) و سایر واحدهایی که در انجام پروژه مشارکت داشتند، تقدیر و تشکر کرد.

منبع: irasin-32289

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار