تمام محورهای جدید خط آهن کشور با ریل ذوب آهن ساخته می‌شود

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در بیستمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو گفت: تولید ریل در این ذوب آهن اصفهان به گونه‌ای است که کشور به طور کامل از واردات این محصول استراتژیک بی‌نیاز شده است و تمام محورهای خط آهن کشور همچون همدان- سنندج که اخیراً افتتاح شد با ریل تولید شده در ذوب آهن ساخته می‌شود .

تمام محورهای جدید خط آهن کشور با ریل ذوب آهن ساخته می‌شود

به گزارش ایراسین، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در بیستمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو گفت: تولید ریل در ذوب آهن اصفهان به گونه‌ای است که کشور به طور کامل از واردات این محصول استراتژیک بی نیاز شده است و تمام محورهای خط آهن کشور همچون همدان- سنندج که اخیراً افتتاح شد با ریل تولید شده در ذوب آهن ساخته می‌شود .

کوهی اظهار داشت: به زودی قرارداد تولید ریل برای کریدور شرق کشور از چابهار تا مشهد مقدس منعقد می شود که دستاورد بسیار خوبی است و در توسعه کشور نقش مهمی دارد.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان، ریل مترو را نیز برای کشور تامین می کند و به زودی میزبان مدیران مترو کلان شهرها در ذوب آهن اصفهان هستیم تا با دانش فنی این مجتمع عظیم صنعتی در تولید ریل از نزدیک آشنا شوند. مدیرعامل ذوب آهن با اشاره به شتاب تولید محصولات صنعتی از جمله تیرآهن بال پهن در این مجتمع عظیم صنعتی گفت: در کشورهای توسعه یافته از جمله چین، استفاده از تیرآهن‌های بال پهن و محصولات مدولار باعث افزایش سرعت ساخت و ساز شده که ذوب آهن اصفهان نیز با توجه به توان فنی کارشناسان خود در این زمینه گام های مهمی برداشته که به ویژه در نهضت ملی مسکن بسیار اثر گذار است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: استفاده از این محصولات صنعتی، نه تنها موجب تسریع در پروژه‌های ساختمانی می‌شود بلکه هزینه را کاهش داده و ایمنی را نیز افزایش می‌دهد و به ویژه در هنگام زلزله، باعث افزایش مقاومت ساختمان می‌شود.

کوهی اظهار داشت: در جلسات اخیری که با وزیر محترم راه و شهرسازی برگزار کردیم، مقرر شد محصولات صنعتی مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن را تامین کنیم که این موضوع در سفر استانی اخیر رئیس جمهور محترم نیز به اطلاع ایشان رسید. همچنین مقرر شد ریل مورد نیاز خط آهن ۹۰ کیلومتری شهرکرد- مبارکه نیز توسط ذوب آهن تامین شود.

منبع: irasin-46418

ارسال نظر