ساخت کوره‌ی دوار زینتر در شرکت نسوز آذر منجر به عدم خروج ارز از کشور شده است

مدیرعامل شرکت فرآورده‌های نسوز آذر گفت: ساخت کوره‌ی دوار زینتر در شرکت نسوز آذر و تولید مواد اولیه مورد نیاز صنعت نسوز توسط این شرکت منجر به عدم خروج ارز از کشور شده است.

ساخت کوره‌ی دوار زینتر در شرکت نسوز آذر منجر به عدم خروج ارز از کشور شده است

به گزارش ایراسین، مدیرعامل شرکت فرآورده‌های نسوز آذر از شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری توکافولاد با بیان این‌که دولومیت، سنگی معدنی است که برای مصارف نسوز استفاده می‌شود، اظهار داشت: شرکت فرآورده‌های نسوز آذر یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات دولومیتی و سایر تولیدات نسوز قابل استفاده در صنعت فولاد و سیمان است که در سال ۱۳۷۱ به ثبت رسیده و در این مدت خدمات مناسبی را به صنعت فولاد و سیمان در زمینه تولید مواد نسوز مورد استفاده در این صنایع ارائه کرده است.

ایرج مختارپور افزود: مواد اولیه تولیدی ما که فولادسازها از آن‌ها استفاده می‌کنند کاملا داخلی بوده و شرکت فرآورده‌های نسوز آذر در دو سال گذشته با بهره‌برداری آزمایشی پروژه ساخت کوره دوار و تولید مواد اولیه مورد نیاز صنعت نسوز کشور گام مهمی در جلوگیری از خروج ارز از کشور برداشته است.

وی با بیان این‌که برای تولید فولاد مجموعه‌های مختلفی باید در زنجیره تامین حضور داشته باشند، تصریح کرد: فلسفه شکل‌گیری توکافولاد شکل‌دادن مجموعه‌ای گسترده برای تامین مواد مصرفی در زنجیره فولاد بوده و خوشبختانه این هلدینگ نقش چشم‌گیری در صنعت فولاد کشور ایفا کرده است.

منبع: irasin-47181

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار