بازار سنگ آهن چین در اوج قرار گرفت

آخرین قیمت سنگ آهن در بورس فیوچرز دالیان چین با امید به بسته‌های محرک اقتصادی در راستای بهبود شرایط اقتصادی چین و رشد تقاضا بالا رفت.

بازار سنگ آهن چین در اوج قرار گرفت

به گزارش ایراسین، قیمت قرارداد ماه می با ۱.۳ درصد رشد ۱۳۷.۲۲ دلار هر تن شنیده شد. در بورس سنگاپور نیز شاخص قیمت با ۱.۲ درصد رشد ۱۳۸.۷ دلار هر تن شد. در بازار نقدی نیز قمیت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد به اوج ۱۴۱.۴۵ دلار هر تن سی اف آر چین رسیده که نسبت به جمعه اخیر ۱.۴۵ دلار رشد داشته است.

سازمان عالی برنامه‌ریزی چین روز شنبه اعلام کرد که دومین دسته از پروژه‌های سرمایه‌گذاری عمومی را تحت یک برنامه انتشار اوراق قرضه و سرمایه‌گذاری که در ماه اکتبر برای تقویت اقتصاد اعلام شده بود، شناسایی کرده است.

پنج بانک بزرگ دولتی چین نرخ بهره برخی از سپرده‌ها را کاهش داده اند که نشانگر آن است که دولت از بانک ها می خواهد تا از اقتصاد حمایت کنند. این امر نقدینگی بازار را بالا می برد. علاوه بر این، تحلیلگران انتظار افزایش احتمالی تقاضا برای سنگ آهن در هفته های آینده را دارند زیرا فولادسازان چینی برای تکمیل انبارها در زمان تعطیلات سال نو چینی خرید بیشتری انجام می دهند.

در همین حال، چند شهر در شمال چین، از جمله قطب تولید فولاد تانگشان، با اشاره به تشدید آلودگی هوا، برنامه‌هایی را برای آغاز واکنش‌های اضطراری اعلام کرده‌اند. فولادسازان محلی معمولاً موظفند در چنین شرایطی تولید را محدود کنند که تقاضای مواد اولیه فولادسازی را تحت فشار قرار می دهد و از قیمت محصولات فولادی حمایت می کند.

منبع: irasin-47632

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار