فرایند ریخته‌گری پیوسته بومی‌سازی شد

مدیرعامل شرکت نیکان فرآور رنگین فلز گفت: فرایند ریخته‌گری پیوسته در قالب‌های پایه مس در شرکت نیکان فرآور رنگین فلز بومی سازی شد.

فرایند ریخته‌گری پیوسته بومی‌سازی شد

حمید حسن زاده، مدیرعامل شرکت نیکان فرآور رنگین فلز در حاشیه پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران در گفت‌وگو با ایراسین اظهار کرد: محصولات ما پایه مس از جمله قالب‌های مسی و همه محصولات مسی است که بیشتر در فولاد استفاده می‌شود.

وی افزود: اولین محصولات قالب‌های مسی است که در ریخته‌گری پیوسته استفاده می‌شود و به سفارش فولاد سبا تولید شد.

مدیرعامل شرکت نیکان فرآور رنگین فلز با بیان اینکه دیگر محصولات ما تولید سایر قالب‌ها بود و قراردادهایی را با شرکت‌های فولادی به ویژه فولاد مبارکه داشتیم، ادامه داد: ما توانایی ریخته گری هر محصول با پایه مسی را داریم. فرایند ما فرایندی جدای از فرایندهای سنتی است.

وی تصریح کرد: ما ریخته‌گری پیوسته را نصب کردیم به گونه‌ای که اول صفحه را ریخته‌گری می‌کنیم بعد فرایندهای نورد گرم، نورد سرد و ماشین کاری را ادامه می‌دهیم.

حسن زاده گفت: ما نه تنها محصول بلکه فرایند ریخته‌گری پیوسته را نیز بومی‌سازی کردیم و تولیدی مطابق با استانداردهای روز دنیا داریم.

وی در خصوص همکاری با شرکت فولاد مبارکه نیز ادامه داد: شرکت فولاد مبارکه با راه‌اندازی MSTID نسبت به خرید ماشین آلات با ما همکاری کردند.

منبع: irasin-48204

ارسال نظر