استقرار تخصصی‌ترین استاندارد سیستم آزمایشگاهی در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر

مدیر آزمایشگاه و کنترل کیفیت شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: این شرکت با بررسی انتظارات و درک نیازهای ذینفعان کلیدی شرکت و همچنین اهمیت اهداف صادراتی و ارتقای کیفی، استقرار استاندارد مدیریت آزمایشگاه ISO/IEC ۱۷۰۲۵:۲۰۱۷ و اخذ گواهینامه آن را به عنوان یک رویکرد راهبردی شناسایی و اجرا کرده است.

استقرار تخصصی‌ترین استاندارد سیستم آزمایشگاهی در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر

به گزارش ایراسین و به نقل از معدن مدیا، هادی حسنی افزود: در این ارزیابی، سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر اساس الزامات آخرین ویرایش استاندارد ISO/IEC ۱۷۰۲۵:۲۰۱۷ از جنبه‌های مختلف از جمله، روش‌های انجام آزمون‌ها، ساختارهای سخت افزاری شامل محیط آزمایشگاهی و تجهیزات و همچنین منابع انسانی و … مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت و چندی پیش با توجه به نتایج ارزیابی شرکت توسعه آهن و فولاد موفق به اخذ این گواهینامه شد.

وی ادامه داد: این استاندارد به عنوان تخصصی‌ترین استاندارد کیفیتی آزمایشگاه‌های آزمون در سراسر جهان شناخته می‌شود و دارای الزاماتی در راستای بهبود فرایندهای کاری آزمایشگاه می‌باشد. از جمله مزایای استقرار این استاندارد می‌توان به تأیید صلاحیت فنی و کیفی آزمایشگاه، افزایش اعتبار آزمایشگاه و پذیرش نتایج آن در سطح ملی و بین‌المللی، سهولت در استفاده از گزارش‌های آزمون توسط مراجع بازرسی و کاهش هزینه‌ها، کاهش تکرار آزمون‌ها اشاره کرد.

منبع: irasin-48620

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار