احداث کارخانه کنسانتره فولاد خراسان در سنگان شتاب می گیرد

مدیرعامل شرکت فولاد شرق خراسان از سرعت گرفتن تکمیل پروژه احداث کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن این شرکت در پهنه معدنی سنگان در شهرستان خواف خبر داد.

احداث کارخانه کنسانتره فولاد خراسان در سنگان شتاب می گیرد

به گزارش ایراسین و به نقل از چیلان ، رضوی مهرآباد گفت: هفته گذشته، اولین محموله از تجهیزات کارخانه کنسانتره سنگ‌آهن شرکت تهیه و تولید مواد معدنی «فولاد شرق خراسان» با ظرفیت تولید سالانه ۲.۵ میلیون تن برای نصب و راه‌اندازی وارد سایت این پروژه شد.

سیدمحمد رضوی با بیان اینکه با تکمیل این پروژه، زنجیره تولید «شرکت مجتمع فولاد خراسان» از معدن تا محصول نهایی کامل شده و این به معنی تثبیت تاب‌آوری و کاهش مخاطرات تولید در بزرگ‌ترین قطب تولید فولاد شرق کشور است، افزود: با تأمین قطعات و تجهیزات مورد نیاز و تمرکز بر مدیریت پروژه، پیش‌بینی می‌شود که تا پایان امسال به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی دست یابیم.

گفتنی است کارخانه تولید کنسانتره «فولاد شرق خراسان» شامل واحدهای سنگ‌شکن، سیستم‌های «انتقال»، «انباشت و برداشت» و تجهیزات انبارش سنگ خورد شده و دربردارنده‌ی ۲۸۰ هزار تن تجهیز و قطعات است که برای افزایش ظرفیت تولید سالانه تا ۵ میلیون تن کنسانتره سنگ‌آهن پیش بینی شده است. سیستم‌های « خردا یش و آبگیری»، «آبگیری کامیون و قطار»، «محوطه‌سازی» و «احداث ساختمان‌های نیمه‌صنعتی» و سایر تأسیسات و ساختمان‌های جانبی از بخش‌های دیگر این پروژه است که همزمان در حال اجراست.

پروژه کنسانتره سنگ‌آهن فولاد خراسان در شهر سنگان در ۶۰ کیلومتری شهرستان خواف در خراسان رضوی، واقع‌شده است. قرارداد احداث این واحد تغلیظ سنگ‌آهن (تولید کنسانتره) با کنسرسیوم ایریتک ، کیسون با شرایط EPC با ظرفیت اسمی سالانه ۲.۵ میلیون تن در حال اجراست.

منبع: irasin-49005

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار