محصول بزرگ‌ترین مگامدول آهن اسفنجی کشور پیش‌فروش شد

در آستانه چهل و پنجمین بهار آزادی و ایام‌الله دهه‌ی فجر، محصول بزرگ‌ترین مگامدول آهن اسفنجی کشور در قالب پنج قرارداد و به میزان ۱۹۰ هزار تُن در بازار فیزیکی بورس کالای ایران پیش‌فروش شد.

محصول بزرگ‌ترین مگامدول آهن اسفنجی کشور پیش‌فروش شد

به گزارش ایراسین ، این حجم از پیش‌فروش در حالی صورت گرفت که کارخانه زمزم سه، در روزهای آینده (ایام‌الله دهه‌ی فجر) به بهره‌برداری می‌رسد و این مهم، نشان از اعتماد بازار بورس و تولیدکنندگان صنایع فولادی به بزرگ‌ترین عرضه‌کننده شمش فولادی کشور دارد.

گفتنی است، در معامله کشف پر یمیوم (پیش‌فروش) تولیدکنندگان صنایع بالادست و پایین‌دست حوزه فولاد، امکان برنامه‌ریزی بلندمدت تولید و فروش را با استفاده از ظرفیت بورس کالا پیدا می‌کنند.

کشف پر یمیوم (پیش‌فروش) به عنوان قراردادی کارآمد در جهت برنامه‌ریزی تولید است که در بازار فیزیکی بورس کالای ایران معامله می‌شود و به موجب آن، طرفین متعهد می‌شوند که در زمان مشخصی در آینده (تحویل، حمل یا بارگیری) کالا را بر اساس قیمت نهایی (قیمت مبنا به علاوه مابه‌التفاوت توافق شده) معامله کنند.

شایان ذکر است، کارخانه زمزم سه، بزرگ‌ترین مگامدول آهن اسفنجی کشور با ظرفیت سالانه دو میلیون تُن، به دست متخصصان داخلی و استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، در دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع: irasin-49083

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار