نقش مهم پارک‌های علم و فناوری در پشتیبانی شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه گفت : پارک‌های علم و فناوری به خاطر بسترسازی برای فعالیت‌های فناورانه در پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان نقش مهمی دارند.

نقش مهم پارک‌های علم و فناوری در پشتیبانی شرکت‌های دانش‌بنیان

به گزارش ایراسین، سعید حسن‌پور، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری به خاطر بسترسازی برای فعالیت‌های فناورانه توسط دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، در پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان نقش مهمی دارند، گفت: فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین فولاد سازی غرب آسیا و شمال آفریقا که آینده خود را در گرو روی آوردن به فناوری و نوآوری می‌داند، تلاش می‌کند تا این شرکت‌ها را با سرمایه‌گذاری و روش‌هایی دیگر توانمند نموده و در نهایت از محصولات آن‌ها در صنعت فولاد استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در اقتصاد دانش‌بنیان می‌تواند کشور را به جایی برساند که اقتصاد فولادی را جایگزین اقتصاد نفتی کند، ادامه داد: همایش‌هایی نظیر فولادی‌شو می‌تواند یکی از گام‌های اولیه برای رسیدن به این هدف بزرگ باشد.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه با بیان اینکه فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین تولید کننده فولاد است و تنها تولید کننده محصولات ورق فولادی در خاورمیانه و شمال آفریقا با ۱.۵ درصد تولید ناخالص ملی می‌باشد، افزود: این مجموعه در حال حاضر نزدیک به ۲۵۰۰ تأمین کننده دارد و بزرگترین مصرف کننده ناوگان جاده‌ای کشور با ۲ هزار واحد صنعتی است.

وی با اشاره به اینکه شرکت فولاد مبارکه در گام اول تولید، خود را پایدار کرد و با ظرفیت ۲.۵ تن تولید فولاد احداث شد و در حال حاضر با ۵ میلیون تن تولید ورق صد در صد ظرفیت خود فعالیت دارد.

حسین پور با بیان اینکه فولاد مبارکه در روز نزدیک به ۱۰ میلیون متر مکعب گاز مصرف می‌کند، افزود: استفاده از ظرفیت شرکت‌های فناورانه و نوآورانه برای کاهش وابستگی به منابع و تجهیزات خارجی، قدمی بلند برای تأمین اقلام تولید داخلی برداشت، که این مجموعه برداشته است و در همین راستا واحد بومی سازی را راه اندازی کرد.

وی با اشاره به تأسیس شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه برای سرمایه گذاری خطر پذیر در شرکت‌های دانش بنیان، گفت: در حال حاضر ۳۶ طرح بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است و در ۱۵ دانشگاه گرنت تحقیقاتی داریم.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه با بیان اینکه تبریز به واسطه وجود صنایع تولیدی پتانسیل بسیار خوبی دارد، افزود: مشکلی برای تأمین سرمایه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نداریم به شرطی شرکت‌ها نیز توانایی بهره برداری از این سرمایه را داشته باشد.

گفتنی است این رویداد ۱ و ۲ اسفندماه ۱۴۰۲ در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در حال برگزاری است.

منبع: irasin-50029

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار